رسانه‌های اجتماعی

وزیر ارتباطات: امروز دانلودهای پرحجم را متوقف کنید

ICTna.ir – وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از تمامی کاربران اینترنت کشور خواست امروز در زمان برگزاری مسابقه فوتبال میان پرسپولیس و اولسان هیوندای کره جنوبی، استفاده پرحجم مثل بعضی دانلودها از اینترنت را متوقف کنند تا گزارش فوتبال به خوبی دیده شود.
 
Thumbnail image for Jahromi Moharram.jpg
به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، محمدجواد آذری جهرمی در یادداشتی کوتاه که درباره مسابقه امروز نوشته، گفته است: «هر وقت مسابقه فوتبال مهمی برگزار می‌شد، ترافیک بین‌الملل اینترنت ایران به نصف زمان عادی می‌رسید و ترافیک داخلی ایران تقریبا دو برابر می‌شد. لنز و فیلیمو و آنتن و تیوا و نماوا و روبیکا و ... به خوبی پاسخگوی نیاز مردم بوده و هستند.»
 
او افزود: «می‌شد امروز هم پلتفرم‌های ایرانی رکورد بزنند اما برعکس به دلیل برخی تنگ‌نظری‌ها که می‌دانید، ساعات دشواری به لحاظ ترافیکی برای شبکه اینترنت کشور پیش رو خواهیم داشت.»
 
جهرمی تصریح کرد: «ما تلاش‌مان را به‌کار می‌گیریم تا با اهمیت دادن به انتخاب شما همراه‌تان باشیم اما تقاضای ما از شما برای اینکه همه بتوانند از انتخاب‌شان بهره‌مند شوند، در زمان برگزاری فوتبال، استفاده پرحجم مثل بعضی دانلودها از اینترنت را متوقف کنیم تا گزارش فوتبال به خوبی دیده بشود و تصور می‌کنیم رکوردهای جهانی نرم‌افزاری در پخش زنده امروز شکسته خواهد شد و البته کار دشواری هم پیش روی نرم افزار میزبان خواهد بود.»
 
گفتنی است، بازی تیم‌های پرسپولیس و اولسان هیوندای کره جنوبی در چارچوب بازی فینال لیگ قهرمانان آسیا امروز، شنبه  ۲۹ آذر ۹۹، از ساعت ۱۵ برگزار می‌شود. قرار است کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) از گزارش عادل فردوسی‌پور برای پخش مسابقه به‌صورت زنده در اینستاگرام استفاده کند.

​​