فناوری اطلاعات

بازی کوئیز آو کینگز ۲۰ میلیون کاربر دارد

 
 
«کوییز آو کینگز»، بازی ایرانی در ژانر دانستنی‌ها به مناسبت پنج سالگی خود اعلام کرد که پس از گذشت این سال‌ها، بیش از ۲۰ میلیون نفر کاربر ثبت‌نام شده و ۱.۵ میلیون نفر کاربر فعال به صورت ماهیانه دارد.
 
به گزارش روابط عمومی «کوئیزآو کینگز»، این بازی در سال ۹۴ توسط تیم شش نفره روانه‌ مارکت‌های اندروید و iOS شد. هم‌اکنون تعداد کاربران روزانه‌ بازی، بیش از ۳۰۰ هزار نفر است که در روز بیش از ۴۰ میلیون سوال با موضوعات مختلف را پاسخ می‌دهند. امروز بیش از ۸۰ نیروی تمام‌وقت همچنین در استودیوی کوییز آو کینگز روی ساخت و توسعه‌ بازی متمرکز هستند.
 
براساس این گزارش، در این سال‌ها،تیم کوئیز امکانات بسیاری به بازی اضافه کرده است. امکاناتی چون بازی گروهی، بخش رکورد، بخش لیگ ستاره وغیره. کوییز امروز به لطف لایوآپس خود، هر روز با محتوای جدید و چالش‌های جذاب به‌روز می‌شود. از آواتارهای کوییزی گرفته تا چالش‌هایی با موضوعات مختلف، از جمله محتواهایی هستند که کوییزبازها هر روز با آن سر و کار دارند.
 
علاوه بر این‌ها به‌تازگی بخشی تحت عنوان «کوییزکلاب» هم به بازی اضافه شده است. در کوییزکلاب، کوییزبازها با لایک کردن پست‌های مورد علاقه‌ خود، تیم توسعه‌دهنده‌ی بازی را در شناخت بهتر علایقشان کمک می‌کنند. در آینده‌ نزدیک این بخش با قابلیت‌ها و محتواهای جدید، به‌روز خواهد شد.
 
کوئیزکاپ
«کوییز کاپ» یکی از رویدادهایی است که از حدود ۴ سال پیش توسط  «کوییز آو کینگز» برگزار می‌شود. این مسابقه در حال حاضر تحت عنوان بزرگ‌ترین مسابقه‌ اطلاعات عمومی کشور شناخته می‌شود. ۲ دوره‌ ابتدایی این رویداد در جریان «لیگ بازی‌های رایانه‌ای ایران» برگزار شد. دوره‌ سوم، همچنان با همکاری دیگر سازمان‌ها و این‌بار در دل مسابقات «جام قهرمانان بازی‌های ویدئویی ایران» برگزار شد. دوره‌ چهارم که چندی پیش بخش انتخابی آن به پایان رسید، نیز اولین دوره از مسابقات است که به‌صورت مستقل برگزار می‌شود. کوییزکاپ دارای دو مرحله‌ آنلاین و حضوری است که در مرحله‌ی آنلاین، بیش از ۱۰۰ هزار نفر برای صعود به مرحله‌ حضوری و فینال بزرگ، به رقابت می‌پردازند.
 
 
این روزها همچنین مخاطبان به مناسبت تولد «کوئیز آف کینگز» با  کوییزشمار مواجه شده‌اند. کوییزبازها می‌توانند در روزهای فصل تولد کوییز (فصل هشتم بازی)، از طریق منوی چالش‌ها در بازی، به صفحه‌ کوییزشمار مراجعه کنند. در این بخش می‌توانند آمار مربوط به حساب کاربری خود را مرور و موضوعات برترشان را مشاهده کنند. کوییزبازها در این روزها با هشتگ کوییزشمار آمارهایشان را در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک می‌گذارند و با هم مقایسه می‌کنند.

​​