تلفن همراه

کاهش سهم درآمدهای ارزش افزوده همراه اول به 1.3 میلیارد تومان

ICTna.ir – محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرده بود با جمع شدن کل بازار ارزش افزوده گردش مالی این بازار به شدت کاهش یافته است و بر همین اساس هم با ساماندهی آن، سهم درآمدی همراه اول از از ارایه خدمات ارزش افزوده در آذر ماه 99 به یک میلیارد و 323 میلیون و 300 هزار تومان کاهش یافته است.
 
MCI-logo.jpg
به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این درحالیست که سهم درآمدی این اپراتور از ارایه این خدمات در آذر ماه سال 98 حدود 26.8 برابر بیشتر و معادل 35 میلیارد و 484 میلیون و 600 هزار تومان بوده است.
 
درحالیکه همراه اول طی سه فصل ابتدایی سال 98 مجموع درآمدهای شناسایی شده‌اش از ارایه خدمات ارزش افزوده 385 میلیارد و 661 میلیون تومان بوده اما این رقم در سال جاری به 91 میلیارد 687 میلیون تومان کاهش یافته است.
 
آذری جهرمی پیش از این گفته بود: اکوسیستم استارتاپ‌ها به آفت ارزش افزوده دچار شده بود و درحالی‌که گردش مالی این بازار در سال گذشته 2200 میلیارد تومان بوده این رقم در سال جاری به چهار میلیارد تومان رسیده است.
 
او افزوده بود: کل بازار ارزش افزوده را درحالی جمع کردیم که هیچ وزیری این بازار را بخاطر اشتباهات از بین نمی‌برد اما بازار انحصار بود. خیلی‌ها در این اکوسیستم به من بد و بیراه گفتند اما این رانت بود. در آن فساد بود و دست شرکت‌ها در جیب مردم بود.

​​