رسانه‌های اجتماعی

فشار حامیان حقوق بشر برای حذف کانال ترامپ در یوتیوب

منبع: مهر
 
 
چند گروه حامی حقوق بشر اعلام کرده اند در صورتیکه یوتیوب کانال دونالد ترامپ با ۲.۶۷ میلیون عضو را حذف نکند، آن را بایکوت می کنند.
 
به نقل از رویترز، گروه‌های حامی حقوق بشر آمریکا تهدید کرده‌اند در صورتیکه یوتیوب کانال دونالد ترامپ را حذف نکند، بایکوت تبلیغاتی علیه این شبکه اجتماعی به راه می‌اندازند.
 
جیم استیر یکی از سازمان دهندگان کمپین «نفرت پراکنی به قیمت سودآوری را متوقف کنید» (Stop Hate for Profit) در ماه جولای رهبری بیش از هزار تبلیغ کننده را برای بایکوت فیس بوک به کار گرفت. به گفته او گروه‌های حامی حقوق بشر خواهان آن هستند که یوتیوب کانال تأیید شده ترامپ را با ۲.۶۷ میلیون عضو حذف کند.
 
یوتیوب تنها شرکت بزرگ فناوری نیست که رئیس جمهور آمریکا را از پست کردن در پلتفرمش منع کرده است. پس از حمله حامیان ترامپ به کنگره در هفته گذشته، فیس بوک، توئیتر و اسنپ همگی حساب‌های کاربری ترامپ را مسدود کردند.
 
اما به گفته استیر کانال یوتیوب ترامپ به او فرصت می‌دهد به انتشار اخبار جعلی درباره انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ادامه دهد.
 
این درحالی است که روز گذشته کانال یوتیوب دونالد ترامپ ۸ ویدئوی جدید پست کرد که در یکی از آنها وی به خبرنگاران گفت: تصور می‌کنم شرکت‌های بزرگ فناوری با تعلیق من اشتباه بزرگی انجام داده‌اند.
 
یوتیوب به گروه‌های حامی حقوق بشر اعلام کرده مشغول بررسی تقاضاهای آنان است ولی تاکنون اقدامی در این خصوص انجام داده است.
 
استیر در این باره می‌گوید: اگر یوتیوب با ما موافقت نکند و مانند پلتفرم‌های دیگر ترامپ را تعلیق نکند، ما به تبلیغ کنندگان مراجعه می‌کنیم.

​​