تلفن همراه

مدیر ارشد مالی هواوی با قرار وثیقه اجازه خروج از حبس خانگی گرفت

ICTna.ir – وکلای منگ وانژو، مدیر ارشد مالی هواوی با تامین قرار وثیقه و ارایه آن به دادگاه کانادا موفق شدند مجوز خروج او از حبس خانگی با شرایط خاص را دریافت کنند.
 
Meng Wanzhou Bail.PNG
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، در این میان وکلای او از دادگاه کانادا خواسته‌اند به او اجازه دهند تا بدون حضور مامورهای امنیتی بتواند از خانه خارج شود. البته این یکی از شروط وثیقه ارایه شده برای او به دادگاه بوده و این نخستین بار از زمان دستگیری او در دسامبر 2018 است که او می‌خواهد از حبس خانگی خارج شود.
 
لیو شیائوزونگ، همسر منگ، مستندانی درخصوص تاثیرهای منفی حبس همسرش روی او و خانواده‌اش به دادگاه ارایه داده است.
 
منگ 48 ساله، دو سال قبل در فرودگاه بین‌المللی ونکوور توسط مقامات کانادا به درخواست دولت آمریکا دستگیر شد. اتهام او گمراه کردن بانک HSBC آمریکا درخصوص همکاری‌های تجاری هواوی با ایران است که منجر به شکسته شدن قوانین تحریم از سوی این بانک شده است.
 
یکی از وکلای مدافع او گفته است: اجازه خروج به او بدون استفاده از وسیله نقلیه یا تحت تعقیب بودن توسط ماموران امنیتی، ادرخواست اصلی ما از کانادا است.
 
منگ وانژو با سپردن قرار وثیقه 7.9 میلیون دلاری به دادگاه از حبس خانگی خارج می‌شود و اجازه خواهد داشت بین ساعت 6 صبح تا 11 شب از منزل خارج شود. این درحالیست که او موظف است هزینه نیروهای امنیتی شبانه‌روزی که برای او گماشته شده‌اند را پرداخت کند و پابند ردیابی مجهز به GPS را نیز بپوشد.
 
همسر او معتقد است به دلیل اضافه شدن تعداد نیروهای امنیتی که باید شبانه‌روز مراقب او باشند، محدودیت‌های ناشی از گسترش کووید 19 نقض می‎شود و به دلیل جراحی‌های مختلفی که او در گذشته داشته، ریسک ابتلای او به ویروس کرونا افزایش می‌یابد.
 
دولت کانادا در اطلاعیه‌ای اعلام کرده است که دلیلی برای تغییر شرایط درحال حاضر وجود ندارد و اظهارات همسر منگ را نیز مورد راستی‌آزمایی قرار خواهد داد.

​​