رسانه‌های اجتماعی

وزیر ارتباطات بازجویی و با قرار وثیقه آزاد شد

ICTna.ir – محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات امروز پس از احضار به دادسرای فرهنگ و رسانه بازجویی شده و پس از استماع و اخذ پاسخ، به دستور بازپرس با قرار التزام آزاد شده است.
 
به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، او به اتهام استنکاف از اجرای دستور مقامات قضایی با عدم مسدودسازی پیام‌رسان اجتماعی اینستاگرام متهم شده است. با این توضیح که دستور قضایی فیلتر اینستاگرام به لحاظ انتشار میلون‌ها محتوای مجرمانه توسط دادیار شعبه دوازدهم دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان فارس صادر و با دستور دادستان وقت کل کشور در هامش آن جهت اجرا به وزارت ارتاطات ابلاغ شده است.
 
در توضیحات ارایه شده در اتهام وزیر ارتباطات آماده است: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با وعده راه‌اندازی سامانه فیلترینگ هوشمند تقاضای توقف اجرای دستور قضایی کرده و با موافقت دادستان کل کشور فیلتر اینستاگرام متوقف شده است اما با شکست پروژه فیلترینگ هوشمند و بی اثر شدن آن، دستور مسدودسازی اینستاگرام از سوی دادستان کل کشور و معاون دادستان کل کشور صادر شده که تاکنون اجرا نشده است.
 
etehame Jahromi1.jpg
 
etehame Jahromi2.jpg
سیدجمال هادیان، رئیس مرکز روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با انتشار توئیتی توضیح داده است: پس از استماغ و لخذ پاسخ، بازپرس دستور آزادی وزیر ارتباطات با قرار التزام را صادر کرده و او هم اکنون در محل کار حاضر است.
 
قرار التزام به حضور با تعیین وجه التزام، یکی از قرارهای تامین کیفری به نسبت سبک محسوب می‌شود که با هدف دسترسی به متهم، جلوگیری از فرار وی یا پیشگیری از تبانی و امحای آثار و ادله جرم، پس از تفهیم اتهام توسط مرجع قضایی صادر می‌شود.
 

​​