رگولاتوری

آفکام مزایده باند فرکانسی 700 مگاهرتز بریتانیا را به تعویق انداخت

ICTna.ir – آفکام، رگولاتور مخابراتی بریتانیا در آخرین روزهای ماه ژانویه اعلام کرده است که مزایده باند فرکانسی 700 مگاهرتز در این ماه برگزار نخواهد شد.
 
ofcom.png
به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، بهترین زمانی که آفکام برای برگزاری مزایده آماده خواهد بود، ماه مارس است اما به نظر می‌رسید تا پایان ماه جاری هم تغییراتی در زمان برگزاری مزایده اتفاق بیفتد.
 
دلیل تاخیر برگزاری مزایده، شرایط پیش آمده ناشی از پاندمی ویروس کرونا است اما از آنجا که نشانه‌هایی مبنی بر بهبود شرایط تا یکی دو ماه آینده وجود ندارد، عجیب است که چرا آفکام برگزاری مزایده را تا زمان فراهم شدن شرایط ایمن یا حتی تابستان به تعویق نیانداخته است. به نظر می‌رسد دلیل این کار نگرانی آفکام از پریشان شدن اپراتورها است.
 
اپراتور BT طی بیانیه‌ای اعلام کرده است: هرچند که موقعیت ویژه فعلی را درک می‌کنیم اما با به تاخیر افتادن مزایده، ناامید شده‌ایم. برگزاری مزایده و به دنبال آن آزادسازی باندهای فرکانسی مرتبط یکی از کلیدی‌ترین نیازمندی‌های توسعه 5G است.
 
این اپراتور افزوده است: احیای وضعیت اقتصادی بریتانیا از شرایط بحرانی پیش آمده ناشی از پاندمی کووید 19 به قدرت زیرساخت‌های دیجیتالی بستگی دارد و از آفکام می‌خواهیم در برابر هرگونه درخواست دیگر برای تاخیر در برگزاری این مزایده مقاومت کند.
 
هرچند به نظر می‌رسد این مزایده بالاخره در ماه مارس برگزار شود اما از زمانی که قوانین آن تدوین شده، یک سال می‌گذرد. 
 
به نظر می‌رسد یکی دیگر از دلایل این تاخیر، ارایه شش ماه مهلت بیشتر به سرویس‌های پخش تلویزیونی است تا فرکانس 700 مگاهرتز را خالی کرده و تحویل دهند.

​​