تلفن همراه

حق‌السهم USO از درآمدهای اپراتورها 7 درصد شد

ICTna.ir – براساس مصوبه جدید کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات که به تصویب هیات دولت نیز رسیده است، حق‌السهم خدمات اجباری عمومی (USO) از درآمد اپراتورهای تلفن همراه هفت درصد شد.
 
CRA Commission.jpg
براساس اطلاعات رسیده به خبرنگار آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، باتوجه به به اینکه پیش از این اپراتورها باید سه درصد از درآمد خود را به USO اختصاص می‌دادند، با تخفیف چهار درصدی دولت از حق‌السهمش از درآمد آنها و الزام به صرف این هزینه به توسعه سریع ارتباطات در روستاها، در نهایت بودجه اختصاصی به پروژه USO به هفت درصد افزایش یافته است. 
 
به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، حسین فلاح جوشقانی، رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی امروز در توئیتی از کاهش 4 درصدی حق‌السهم دولت از درآمد اپراتورها خبر داده و نوشته است: با تخفیف چهار درصدی در پرداخت اپراتورها به دولت، آنها باید این مبلغ را برای توسعه سریع ارتباطات در روستاها صرف کنند.
 
 او افزوده است: این پیشنهاد وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات و هیات دولت به تصویب رسیده، از سال 99 قابل اجرا است و بدین ترتیب اعتبارات توسعه روستایی 2.3 برابر می‌شود.
دولت همچنین به کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات اجازه داده تا این مصوبه را به صورت الحاقیه به پروانه اپراتورهای تلفن همراه بیافزاید. 
 
گفتنی است، تا پیش از این طبق پروانه اپراتورهای تلفن همراه، آنها می‌بایست 28.1 درصد از درآمد سالیانه خود را به دولت پرداخت می‌کردند که از سال 99 این رقم به 24.1 درصد کاهش می‌یابد.
 

​​