رگولاتوری

جلسه مدیران ۴ شرکت فناوری با اتحادیه اروپا به تعویق افتاد

منبع: مهر
اتحادیه اروپا جلسه استماع دادرسی با مدیران ارشد ۴ شرکت فیس بوک، آلفابت، آمازون و اپل را ۲ ماه به تعویق انداخته است. این جلسه قرار بود ۱۳ بهمن برگزار شود.
 
به گزارش رویترز، به گفته قانونگذاران اتحادیه اروپا، جلسه استماع دادرسی آمازون، اپل، فیس بوک و آلفابت که قرار بود یکم فوریه (۱۳ بهمن) برگزار شود، دو ماه به تعویق افتاده است.
 
در اوایل ماه جاری میلادی پارلمان اتحادیه اروپا از مدیران ارشد اجرایی ۴ شرکت بزرگ فناوری خواست تا با شرکت در جلسه استماع دادرسی در بروکسل، در فرایند آماده سازی اطلاعات برای قوانین سختگیرانه پیشنهادی، به آنها کمک کند.
 
قانونگذاران آنتی تراست (ضدانحصار) اتحادیه اروپا از ۴ شرکت بزرگ فناوری خواسته‌اند تا فعالیت‌هایی با هدف تثبیت سلطه بر بازار و از میدان به در کردن رقبای کوچک را متوقف کنند و همزمان اقدامات بیشتری برای حذف محتوای مخرب و غیر قانونی در پلتفرم‌های شأن انجام دهند. در غیر این صورت شرکت‌های مذکور با جریمه‌های سنگینی روبرو خواهند شد.
 
رویترز با اشاره به نامه‌ای رسمی می‌نویسد: کمیته امور اقتصادی پارلمان اتحادیه اروپا که دعوتنامه ها را ارسال کرده، آماده است تا تاریخ جلسه استماع را از یکم فوریه تغییر دهد و تاریخ‌های جدیدی را برای انجام این جلسه بررسی کند.
 
قانونگذاران اتحادیه اروپا اعلام کرده‌اند تاریخ دیگری در ماه فوریه یا مارس برای برگزاری این جلسه در نظر می‌گیرند. این درحالی است که به گفته منابع آگاه احتمال اندکی وجود دارد مدیران ارشد اجرایی شرکت‌های فناوری در

​​