تلفن همراه

عرضه تبلت در سه‌ماهه چهارم ۲۰۲۰ به بالاترین حد رسید

منبع: زومیت
اپل با عرضه ۱۹٫۲ میلیون دستگاه تبلت در سال ۲۰۲۰ به برترین تولیدکننده تبلت در دنیا تبدیل شد.
 
شیوع ویروس کرونا شرایط جدیدی برای بازار کامپیوتر شخصی و تبلت به وجود آورده است. به گزارش GSMArena و براساس اطلاعاتی که Canalys منتشر کرده، در سه‌ماهه چهارم سال ۲۰۲۰ نزدیک به ۵۲٫۸ میلیون دستگاه تبلت راهی بازار شده که بالاترین رقم در طول تاریخ است.
 
در این اطلاعات به فروش کروم‌بوک هم اشاره شده است. در سه‌ماهه چهارم سال ۲۰۲۰ نزدیک به ۱۱٫۲ میلیون دستگاه کروم‌بوک راهی بازار شد. آمار فروش کروم‌بوک در طول سال ۲۰۲۰ به ۳۰٫۷ میلیون دستگاه رسید که دو برابر سال ۲۰۱۹ با ۱۴٫۷ میلیون دستگاه بود.
 
اپل حرف اول را در بازار تبلت‌ می‌زند. این شرکت در سه‌ماهه چهارم سال ۲۰۲۰ نزدیک به ۱۹٫۲ میلیون دستگاه تبلت راهی بازار کرد. در جایگاه دوم سامسونگ و در جایگاه سوم لنوو قرار گرفته‌اند. لنوو با افزایش فروش ۱۲۵ درصدی مواجه بوده و فروش تبلت‌های این شرکت از ۲٫۵ میلیون به ۵٫۶ میلیون دستگاه رسیده است. فروش هواوی در سه‌ماهه چهارم سال ۲۰۲۰ نزدیک به ۲۴ درصد کاهش پیدا کرد و باعث شد رقابت آمازون و لنوو برای کسب جایگاه سوم بیشتر شود.
 
Canalys در گزارش خود به بازار جهانی لپ‌تاپ نیز اشاره کرده است. لنوو با عرضه ۸۷ میلیون دستگاه در سال ۲۰۲۰ در مکان اول قرار گرفته است. اپل با اینکه نسل جدید مک‌بوک‌ را راهی بازار کرد، در جایگاه دوم و بالاتر از اچ‌پی، دل و سامسونگ قرار دارد. در سال ۲۰۲۰ نزدیک به ۴۵۸٫۲ میلیون دستگاه راهی بازار شده که ۱۷ درصد بیشتر از سال ۲۰۱۹ است.
 

​​