فناوری اطلاعات

حقوق کم و عدم استخدام زنان آسیایی 3/8 میلیون دلار خرج روی دست گوگل گذاشت

منبع: مهر
 
 
گوگل باید مبلغ ۳.۸ میلیون دلار برای تسویه اتهاماتی از جمله پرداخت دستمزد کمتر به زنان و میزان استخدام ناعادلانه زنان و اقوام آسیایی در شغل مهندسی نرم افزار بپردازد.
 
 به نقل از آسوشیتدپرس، گوگل برای تسویه اتهاماتی از جمله پرداخت حقوق کمتر به زنان و برخورد ناعادلانه با زنان و قومیت‌های آسیایی در خصوص فرصت‌های شغلی، مبلغ ۳.۸ میلیون دلار به وزارت کار آمریکا پرداخت می‌کند. این مبلغ شامل ۲.۶ میلیون دلار مطالبات معوقه نیز است.
 
ریشه این اتهامات یک بررسی همخوانی روتین بود که چند سال به دلیل وضعیت گوگل به عنوان یک تهیه کننده فناوری دولت آمریکا انجام شد.
 
دفتر برنامه‌های همخوانی قرارداد فدرال متوجه شد نشانگرهای اولیه حاکی از آن است که گوگل از ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۷ به ۲۷۸۳ زن در گروه مهندسی خود دستمزد کمتر پرداخت کرده است. همچنین محققان متوجه شدند در سال منتهی به ۳۱ آگوست ۲۰۱۷ میلادی میزان استخدام زنان و اقوام آسیایی در مشاغل مهندسی نرم افزار در واحدهای سانفرانسیسکو، سانیوال، کالیفرنیا و کرلند واشنگتن نابرابر بوده است.
 
این تسویه شامل ۲.۶ میلیون دلار مطالبات معوقه برای اصلاح دستمزد مهندسان در ماونتن ویو، کرکلند، سیاتل و نیویورک طی ۵ سال است.
 
طبق شرایط تسویه هرگونه مبلغ استفاده شده صرف تلاش‌های متنوع سازی در گوگل می‌شود.

​​