رگولاتوری

رئیس نصر تهران خبر داد: پیشنهاد وزیر ارتباطات به تخصیص سه کرسی به سازمان نصر در رگولاتوری

ICTna.ir – رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران از پیشنهاد وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درخصوص تخصیص سه کرسی در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات به این سازمان خبر داد.
 
hossein eslami.jpg
به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، حسین اسلامی در نشست مطبوعاتی آنلاینی که صبح امروز برگزار شد، گفت: آقای وزیر به ما گفته‌اند به حضور یک نفر از صنف رایانه در جلسات کمیسیون قائل نیستند و بهتر است سه نفر حضور پیدا کنند و کرسی داشته باشند.
 
او افزود: ما برای انجام این کار باید تنظیمات داخلی در سازمان نظام صنفی رایانه‌ای انجام دهیم و برای اینکه بتوانیم تعداد نماینده‌های خود را در کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات افزایش دهیم، باید با سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور هم مذاکره کنیم.
 
اسلامی گفت: صرفا هم بحث حضور نمایندگان سازمان نظام صنفی رایانه‌ای در کمیسیون تنظیم مقررات نیست بلکه ما باید بتوانیم در خیلی از حوزه‌های خودتنظیمی، صنف را به عنوان بازوی اصلی در این موضوع جا بیاندازیم.
 
او افزود: همچنین لازم است مصوبات لازم را هم در هیات دولت اخذ کنیم و بتوانیم موضوعاتی مثل تعرفه خدمات صنف را سازمان نظام صنفی رایانه‌ای قیمت‌دهی کند که این موضوع کمی زمانبر است و باید با سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور نیز هماهنگی شود.
 
به گفته اسلامی، نظر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز در این مورد مثبت بوده و توپ را هم در زمین سازمان نظام صنفی رایانه‌ای انداخته است.
 
او گفت: تا پیش از این هم رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران در جلسات کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات شرکت داشته است و موضوعات در داخل کمیسیون‌های صنف به بحث و بررسی گذاشته می‌شد و نمایندگان کمیسیون‌های صنف در کارگروه‌های سازمان تنظیم موضوعات موضوعات و نظرات خود را مطرح می‌کردند.
 
اسلامی درباره انتخابات پر حاشیه سازمان نصر تهران هم توضیح داد: در این انتخابات دقت دبیرخانه بیشتر از همیشه بوده و سخت‌گیرانه‌تر عمل کرده است. درخصوص انتخابات مجدد شاخه فروشگاه‌ها و مشاورین نیز قرار شد انتخابات تجدید شود.
 
او افزود: اگر بخواهیم انتخابات برگزار کنیم نیازمند برگزاری یک مجمع دیگر است تا دستور صریح انتخابات در آن باشد و هیات نظارت جدیدی انتخاب شود. این شرایط قانونی که پیش بیاید، این کار انجام خواهد شد چراکه هیچکسی جز ما دوست ندارد که این هیات مدیره ترمیم شود و می‌خواهیم این موضوع زودتر به جمع‌بندی برسد. البته دوست نداریم این جمع بندی با قانون مغایرت داشته باشد و می‌خواهیم همه چیز مبتنی بر موازی قانونی پیش برود. ظرف دو سه هفته آینده مجمع برگزار خواهد شد و پس از آن انتخابات نیز اجرا خواهد شد.
 
رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای تهران همچنین درباره شرایط انتخاب رئیس سازمان نصر کشوری اظهار داشت: اگر کسی می‌خواهد ریاست نصر کشور را برعهده بگیرد، باید با مجموعه‌های مختلف دولتی و حاکمیتی تعامل داشته باشد و حضور جدی در پایتخت برای این مساله ضروری است. اگر کسی در این جایگاه باشد و عضو هیات مدیره استان‌ها باشد و یا یک شرکتی در استان‌های دیگر داشته باشد و بخواهد با هواپیما برود و بیاید، با این مساله مخالفت وجود دارد چرا که تا به امروز این تجربه جالب نبوده است و معتقدم رییس نصر کشور باید عضو هیات مدیره استان تهران باشد.
 

​​