رسانه‌های اجتماعی

موفقیت فیسبوک در پروژه‌های منبع باز روی پلتفرم Github

منبع: همکاران سیستم
فیسبوک به عنوان یک پلتفرم منبع باز از زمان راه اندازی به صورت مداوم در حال رشد است و البته این روزها محبوبیت خدمات فیسبوک بین کاربران جهانی بیشتر از هر زمان مشاهده می‌شود. شرکت فیسبوک سال گذشته شاهد گسترش فعالیت‌های خود بود و توانست تعداد دنبال کنندگان خود در پلتفرم Github برای توسعه پلتفرم منبع باز خود را به 1.3 میلیون کاربر برساند.
 
این اتفاق نشان می‌دهد که تنها در سه ماه پایانی سال گذشته بیش از 127 هزار توسعه دهنده جدید نرم افزار به پروژه‌های منبع باز فیسبوک در پلتفرم Github پیوستند تا بر این اساس موج توسعه نرم افزارهای منبع باز همچنان گسترش یابد. این اطلاعات را «سوراج سوبرامانیان» توسعه دهنده پروژه‌های فیسبوک منتشر کرده است و او پس از انجام یک مطالعه جامع روی این مرکز توسعه خدمات رسانه‌ اجتماعی دستاوردهای کلیدی فیسبوک در حوزه نرم افزارهای متن باز در سال 2020 را نمایان کرد.
 
فیسبوک برای سال‌های طولانی یک پروژه بزرگ متن باز را به اشتراک گذاشت که خلاقیت‌های این شرکت را با طیف گسترده جامعه توسعه دهندگان نرم افزار به اشتراک می‌گذاشت.
 
هم اکنون توسعه دهندگان نرم افزار در سراسر جهان می‌توانند به کد پایگاه برخی از ابزارهای نرم افزاری و سخت افزاری اصلی فیسبوک در مخازن Github دسترسی پیدا کنند. آقای سوبرامانیان در گزارش خود تایید کرد که نمونه کارهای مخازن فیسبوک در حال حاضر به بیش از 700 مورد افزایش یفته است که بیش از 200 پروژه فقط در سال 2020 به صورت عمومی اعلام شده است. این رقم رشد دیگری نسبت به سال 2019 را نشان می دهد که طی آن 170 مخزن جدید به نمونه‌ کارهای فیسبوک اضافه شده بود.
 

​​