تلفن همراه

شیائومی می 11 لایت گواهی Bluetooth SIG و SIRIM را دریافت کرد

منبع: زومیت
شیائومی می 11 لایت به‌تازگی گواهی Bluetooth SIG و SIRIM را دریافت کرده و این موضوع نشان می‌دهد فاصله‌ی چندانی تا معرفی رسمی آن باقی نمانده است. 
 
شیائومی به‌تازگی می 11 را به‌صورت بین‌المللی معرفی کرده است و براساس شایعه‌ها، مدل ضعیف‌تر این گوشی با پسوند لایت به‌زودی از راه می‌رسد. براساس گزارش GSMArena، دستگاهی با شماره ‌مدل M2101K9AG و و نام می 11 لایت (Mi 11 Lite) به‌تازگی گواهی Bluetooth SIG و مؤسسه‌ی تحقیقات صنعتی و استاندارد مالزی (SIRIM) را دریافت کرده است.
 
صفحه‌ی شیائومی می 11 لایت در وب‌سایت‌های Bluetooth SIG و SIRIM صرفا اعلام می‌کند که این گوشی دارای MIUI 12 است، از فناوری بلوتوث 5.2 استفاده می‌کند و توانایی پشتیبانی از دو سیم‌کارت دارد.
 
وب‌سایت SIRIM همچنین جزئیات فرکانس‌های GSM و LTE که می 11 لایت توانایی سازگاری با آن‌ها را دارد، اعلام کرده است و هیچ اشاره‌ای به 5G دیده نمی‌شود. البته این موضوع لزوما بدین معنی نیست که می ۱۱ لایت توانایی پشتیبانی از نسل بعد فناوری‌های ارتباطی را ندارد. مالزی درحال‌حاضر زیرساخت‌های شبکه‌ی 5G را پیاده‌سازی نکرده است و تا سال ۲۰۲۲ چنین اقدامی نخواهد کرد. 
 
تاکنون شایعه‌های متنوعی درباره‌ی این گوشی شیائومی شنیده‌ایم. طبق شماری از شایعه‌ها، می 11 لایت دوربین پریسکوپی ندارد؛ این درحالی است که شایعه‌های دیگر به بهره‌مندی این گوشی از دوربینی با بزرگ‌نمایی پنج برابری اشاره دارند. اگر در می 11 لایت از دوربین تله‌فوتوی به‌کاررفته در می نوت 10 استفاده شود، هر دو شایعه حقیقت دارند.
 
هنوز به‌طور قطعی نام تراشه‌ی شیائومی می ۱۱ لایت اعلام نشده است؛ اما احتمالا اسنپدراگون 732G یا 755G خواهد بود.

​​