فناوری اطلاعات

کیف پول‌های دیجیتال در آینده جای کارت‌های اعتباری را می‌گیرد

منبع: تسنیم
 
 
محبوبیت سرسام آور کیف پول های دیجیتال در بازار تجارت الکترونیکی عمدتا باعث کاهش محبوبیت کارت های اعتباری و دیگر روش های پرداخت شده است.
 
 به نقل از بیزینس تایمز، با رونق تجارت الکترونیک که با شیوع جهانی کرونا صورت گرفت، کیف پول های دیجیتال درحال گرفتن جای کارت های اعتباری هسند و تا سال 2024 به محبوب ترین روش پرداخت آنلاین در سنگاپور تبدیل می شوند.
 
بر اساس آخرین گزارش موسسه پردازش پرداخت الکترونیکی بین المللی "ورلدپی" Worldpay که روز چهارشنبه منتشر شد، محبوبیت سرسام آور کیف پول های دیجیتال در بازار تجارت الکترونیکی عمدتا باعث کاهش محبوبیت کارت های اعتباری، نقل و انتقالات بانکی و وجه نقد هنگام تحویل شده است.
 
در سال 2020، کارت های اعتباری (45 درصد)، کیف پول های دیجیتال (20 درصد) و نقل و انتقالات بانکی (12 درصد) محبوب ترین روش های پرداخت آنلاین بوده اند.
 
در میان گزینه های پرداخت، کیف پول های دیجیتالی از جمله GrabPay و DBS PayLah!  انتظار می رود مطابق روند جهانی، تقریباً یک سوم (27 درصد) بازار سنگاپور را به خود اختصاص بدهند.
 
در سطح جهانی، کیف پول های دیجیتال همچنان روش پرداخت انتخابی در بین مصرف کنندگان تجارت الکترونیکی هستند که 44.5 درصد از حجم معاملات تجارت الکترونیکی را در سال 2020 تشکیل می دهند.
 
مصرف کنندگان چینی پیشگام استفاده از کیف پول های دیجیتال هستند و 72.1 درصد از خریدهای تجارت الکترونیکی را با استفاده از این کیف پول ها انجام می دهند.
 
کارت های اعتباری همچنان به عنوان روش پرداخت در فروشگاه ها ترجیح داده می شوند، که 38 درصد معاملات در سال 2020 را تشکیل می دهند و پیش بینی می شود این سهم بازار را تا سال 2024 حفظ کنند.
 
بر اساس این گزارش استفاده از پول نقد 26 درصد از پرداخت های داخل فروشگاه در سال 2020 را به خود اختصاص داد، اما پیش بینی می شود طی چهار سال آینده این روند به سرعت کاهش یابد.

​​