تلفن همراه

برخی از مردم جهان هنوز نگران ریسک‌های 5G هستند

ICTna.ir – باوجود هیجان و انرژی بسیار بالایی که در صنعت تلکام برای راه‌اندازی شبکه‌های 5G وجود دارد اما نباید فراموش کرد که هنوز افرادی در دنیا وجود دارند که به اندازه کسانی که این شبکه‌ها را راه‌اندازی می‌کنند از توسعه این فناوری خوشحال نیستند.
 
5g-in-countries-770x285.jpg
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، گرچه اتفاقات ناخوشایند سال قبل درخصوص به آتش کشیدن آنتن‌ها و دکل‌های 5G فراموش شده اما هنوز رسانه‌های محلی بریتانیا گاهی از آتش زدن آنها خبرهایی منتشر می‌کنند و حاکی از آن است که هنوز برخی درمورد توسعه این فناوری نگران هستند.
 
تحقیقات آنلاین جدید از داده‌های منتشر شده حاکی از آن است که در برخی بازارهای مهم جهان مشترکان به دنبال جلب توجه گوگل درباره نگرانی‌های آنها از توسعه 5G هستند.
 
براساس مطالعات انجام شده، وقتی پای 5G به میان می‌آید، ایالات متحده بدبین‌ترین مردم را در این زمینه دارد و در هر ماه به طور متوسط 374 هزار و 700 تحقیق درباره تاثیرهای منفی این فناوری صورت می‌گیرد. پس از آن بریتانیا در مقام دوم با 93 هزار و 400 تحقیق قرار دارد و 1415 تحقیق منفی درباره 5G به ازای هر یک میلیون جمعیت این کشور وجود دارد و پس از آن استرالیا قرار دارد.
 
بیشترین سوالات این گروه از مردم که نگران تاثیر 5G بر سلامت عمومی هستند درباره این است که آیا این فناوری امن است؟ آیا 5G خطرناک است؟ آیا ریسک سلامتی برای مردم به همراه دارد؟ یا آیا موجب ابتلا یا گسترش کووید 19 می‌شود؟
 
کمترین بدبینی به این فناوری در میان مردم آفریقا مشاهده می‌شود اما در همین حال سوال «5G چیست؟» به طور متوسط 127 هزار و 400 بار در هر ماه در ایالات متحده، 24 هزار و 200 بار در بریتانیا و 15 هزار و 100 بار در کانادا روی گوگل سرچ می‌شود.

​​