فناوری اطلاعات

راه‌اندازی نخستین پلتفرم بانکداری دیجیتالی مستقل در امارات

ICTna.ir – نخستین پلتفرم بانکداری دیجیتال مستقل امروز در امارات راه‌اندازی شد و قصد دارد تا به راهبر این مدل از بانکداری در خاورمیانه، آفریقا و جنوب آسیا تبدیل شود.
 
750x750bb.jpeg
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، بانک YAP به صورت مستقل مجوز فعالیت بانکی ندارد اما با بانک RAK همکاری دارد و حساب‌های بانکی بین‌المللی به مشتریان YAP ارایه می‌کند و تحت پروانه بانکی خود، امنیت سرمایه‌گذاری‌های آنها را تامین می‌کند.
 
YAP مانند سایر بانک‌های جدیدی که شعبه فیزیکی ندارند، خدمات بانکی سنتی مانند تسهیلات و وام و راهن ارایه نمی‌دهد اما خدمات تجزیه و تحلیل بودجه و هزینه‌ها، پرداخت‌های فرد به فرد و حواله‌ها و پرداخت قبض‌ها را ارایه می‌دهد.
 
کاترال نادا حسن، مدیر محصول YAP گفته است که این بانک دیجیتالی درحال حاضر در فرایند توسعه همکاری با بانک‌های سایر کشورها شامل بانک‌هایی در عربستان سعودی، پاکستان و غنا قرار دارد.
 
گفتنی است، راهبران جهانی بانکداری دیجیتالی از جمله Revoult، یکی از اپلیکیشن‌های بانکی با رشد بسیار سریع در جهان در امارات متحده عربی حضور ندارند.
 
برخی بانک‌های اماراتی مانند LIV توسط NBD امارات و مشرق نئو توسط بانک مشرق نیز در سال‌های اخیر شعبه بانک دیجیتالی خود را با هدف قرار دادن کاربران جوان و باهوش دیجیتالی راه‌اندازی کرده‌اند.
 

​​