تلفن همراه

دادگاه عالی آفریقای جنوبی مزایده واگذاری فرکانس 5G را متوقف کرد

ICTna.ir – یک دادگاه عالی در پرتوریا، پایتخت آفریقای جنوبی مزایده واگذاری باندهای فرکانسی تلفن همراه را به دلیل پرونده حقوقی دو اپراتور تلفن همراه علیه رگولاتوری این کشور متوقف کرد.
 
5G-network-web.jpg
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، اقدام حقوقی دو اپراتور Telekom و Etv موجب شد تا مزایده‌ای که قرار بود اواخر ماه جاری میلادی برگزار شود، تا زمان برگزاری جلسه دادرسی در دادگاه عالی به تعویق بیافتد.
 
Telekom گفته است از قضاوت دادگاه عالی گوتنگ مبنی بر وجود نگرانی‌ها درباره قانونی بودن روند رگولاتوری این کشور برای برگزاری مزایده استقبال می‌کند و در همین حال که آنها منتظر رسیدگی دادگاه هستند، رگولاتوری باید با ذینفعان تعامل کرده و به دنبال راهی برای واگذاری قانونی، منطقی و سریع فرکانس باشد.
 
در این مزایده قرار است باندهای فرکانسی 700 مگاهرتز، 800 مگاهرتز، 2600 مگاهرتز و 3500 مگاهرتز واگذار شوند و براساس آن اپراتورها قادر به افزایش ظرفیت خدمات دیتا و همچنین راه‌اندازی و توسعه شبکه 5G خواهند بود.
 
این درحالیست که هر سه اپراتور Telekom، MTN و ووداکام در ماه آوریل گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و افزایش میزان مصرف مشترکان، مجوز موقتی استفاده از این باندهای فرکانسی را دریافت کرده بودند و مجوز آنها تا زمان برگزاری مزایده که قرار بود تا پایان ماه مارس 2021 برگزار شود نیز معتبر بود.

​​