فناوری اطلاعات

آذری جهرمی: هیچ پروژه تکمیل نشده‌ای را افتتاح نمی‌کنم

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان همدان اعلام کرد: با نصب ۱۰۸ سایت تلفن همراه تا ۱۲ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۰، بیش از ۹۰ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار این استان به اینترنت پرسرعت همراه مجهز می‌شوند.​
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات شب گذشته بعد از ورود به استان همدان به همراه استاندار این استان در جلسه کنترل پروژه طرح‌های توسعه ارتباطات روستایی شرکت و پروژه‌های در حال انجام استان را از نزدیک پیگیری کرد.
 
وزیر ارتباطات با اشاره به وضعیت مناسب پوشش اینترنت در مناطق روستایی و شهری این استان، گفت: با توجه به هدف گردشگری بودن روستاها و مناطق این استان موضوع توسعه پوشش اینترنت تلفن همراه باید با جدیت پیگیری شود.
 
آذری جهرمی با اشاره وضعیت جغرافیایی استان همدان، تصریح کرد: ما توسعه ارتباطات در مناطق روستایی را باهدف دسترسی اهالی این روستاها به اینترنت پیگیری می‌کنیم البته ازنظر دسترسی روستائیان به اینترنت خانگی وضعیت مناسب است.
 
وی هدف دیگر را دسترسی گردشگران به اینترنت پرسرعت عنوان کرد و افزود: گردشگران امکان استفاده از اینترنت ADSL را ندارند به همین دلیل نیاز به اینترنت پهن باند موبایل وجود دارد که برای تکمیل این خدمت باید اقداماتی انجام شود.
 
وزیر ارتباطات با اشاره به اینکه قرار بود با نصب ۱۰۸ سایت تلفن همراه در مناطق روستایی این استان پوشش اینترنت روستایی به بالای ۹۰ درصد برسد، گفت: به دلیل مشکلات مربوط به تحریم تجهیزات لازم برای این تصمیم تا حدودی عقب افتاد ولی هم‌اکنون تجهیزات فراهم شده است.
 
وی افزود: دوستان تأکید داشتند که پروژه‌ها افتتاح شود اما من اعلام کردم تا به‌صورت کامل آماده نباشد هیچ پروژه‌ای را افتتاح نمی‌کنم.
 
آذری جهرمی خبر داد: ۵۵ سایت تاکنون انجام‌شده و بقیه این پروژه تا ۱۲ اردیبهشت‌ماه سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.
 
 در ادامه این جلسه مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان همدان و نمایندگان اپراتورهای تلفن همراه و مخابرات گزارشی از روند اقدامات انجام‌شده در این حوزه ارائه کردند. مدیران کل پست، زیرساخت و پست‌بانک نیز گزارشی از برنامه‌های در دست اقدام خود در استان همدان ارائه کردند. بر اساس این گزارش، سعید شاهرخی استاندار همدان نیز در این جلسه درباره پیگیری و تسریع همکاری و هماهنگی شهرداری‌ها و دستگاه‌های مختلف استان در تسریع، توسعه ارتباطات و رفع موانع موجود قول داد.

​​