تلفن همراه

مصوبه جدید مجلس؛ افزایش 10 درصدی تسهیم درآمد اپراتورها پس از پایان قرارداد فعلی

ICTna.ir – نمایندگان مجلس شورای اسلامی پس از ایرادات شورای نگهبان به جزء 2 بند ی قانون بودجه سال 1400 کشور امروز تصویب کردند موضوع افزایش 10 درصدی تسهیم درآمد اپراتورها پس از پایان قرارداد فعلی آنها اجرایی شود.
 
majlis.JPG
به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، بنابر این مصوبه، حق‌الامتیاز و حق‌السهم دولت از اپراتورهای ارایه‌دهنده خدمات مخابراتی، پس از پایان قرارداد فعلی آنها به میزان 10 درصد افزایش خواهد یافت.
 
پیش از این مجلس در قانون بودجه 1400 تصویب کرده بود حق‌الامتیاز و حق‌السهم دولت از اپراتورها به میزان 10 درصد افزایش یافته و به حساب درآمد عمومی نزد خزانه داری کل واریز شود و کارورهای (اپراتورها) ارائه دهنده خدمات اجازه افزایش تعرفه اینترنت مصرفی را در سال ۱۴۰۰ ندارند. ضمن اینکه منابع حاصل مازاد بر 69 هزار و 800 میلیارد ریال در ردیف ۱۳۰۴۰۴ صرف توسعه زیرساخت اینترنت ثابت پرسرعت توسط شرکت مخابرات ایران که امکان ارائه سرویس‌های صوت و تصویری پیشرفته را داشته باشد، شود.
 
پس از آن شورای نگهبان شب در بند 6-3 لیست ایراداتی که به قانون بودجه 1400 مصوب مجلس وارد کرد، آورده بود: در جزء 2 بند (ی) از این جهت که مشخص نیست در حکم این جزء درخصوص افزایش مذکور، مفاد قراردادهای معتبر منعقد شده رعایت شده است یا خیر، ابهام دارد؛ پس از رفع ابهام اظهار نظر خواهد شد. همچنین این جزء باتوجه به عدم وجود ردیف و نحوه دقیق هزینه‌کرد منابع مازاد بر مبلغ مذکور، مغایر اصول 52 و 53 قانون اساسی شناخته شده است.
 

​​