تلفن همراه

هواوی بعد از تحریم‌های آمریکا سراغ پرورش ماهی رفت

ICTna.ir – هواوی پس از اینکه به دلیل تحریم‌های اعمال شده از سوی آمریکا بازار قابل توجهی از شبکه‌‌ها و گوشی‌های تلفن همراه را از دست داد، برای کسب درآمدهای جدید سراغ کسب و کارهای جدیدی همچون ایجاد مزارع پرورش ماهی و مشاغل معدن‌کاری رفته است.

Huawei.PNG

به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، شش ماه پس از فرمان اجرایی ترامپ با از بین رفتن کسب و کار گوشی‌های هوشمند این کمپانی، غول مخابراتی چین سراغ کسب و کارهای کم زرق و برق رفته تا بتواند کاهش درآمد خود را جبران کند.

یکی از جدیدترین کسب و کارهایی که هواوی سراغ آن رفته راه‌اندازی مزرعه پرورش ماهی در شرق چین است که اندازه آن دو برابر سنترال پارک نیویورک است و از ده‌ها هزار پنل خورشیدی هواوی به منظور تامین انرژی مورد نیاز آن استفاده شده است.

از سوی دیگر، 370 مایل به سمت غرب در منطقه شانگزی که غنی از ذغال است، حسگرهای بی‌سیم و دوربین‌های عمقی این کمپانی ثرار است سطح اکسیژن و عملکرد بالقوه ماشین‌ها در عمق معادن را اندازه بگیرد.

به محض اینکه شرکت چینی بزرگترین سازنده گوشی‌های هوشمند در جهان با تحریم‌های آمریکا مواجه شد، خسارت زیادی به کسب و کارش وارد شد. با ادامه‌دار شدن فشارها از سوی دولت بایدن به هواوی، رن ژنگفی، موسس میلیاردر هواوی به مدیران این شرکت دستور داد تا حوزه‌های فعالیت هواوی را در صنایع حمل و نقل، کارخانه، کشاورزی و دیگر صنایع کسترش دهند.

رن ماه گذشته در مراسم افتتاح لابراتور نوآوری معدن اعلام کرد: بعید به نظر می‌رسد آمریکا هواوی را از لیست تحریم خارج کند و حالا ما می‌خواهیم سخت‌تر کار کنیم تا بتوانیم فرصت‌های جدیدی برای ادامه حیات بیابیم.

 


​​