فناوری اطلاعات

کمپانی‌های سیلیکون ولی به رغم کاهش محدودیت‌های کرونایی همچنان بسته خواهند بود

ICTna.ir - کمپانی‌های بزرگ فناوری واقع در سیلیکون ولی شامل توئیتر و گوگل به رغم صدور مجوز دولت برای باز کردن دفاترشان با ظرفیت محدود از روز سه‌شنبه اما همچنان ترجیح می‌دهند طی ماه‌های آینده بسته بمانند.
 
google Silicon Valley.PNG
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، با کاهش آلودگی به ویروس کرونا و واکسیناسیون گسترده، سانفرانسیسکو و سانتا کلارا دستورالعمل‌هایی را که باعث شده بود بیشتر ساختمان‌های اداری برای سال گذشته بسته باشند، تغییر دادند.
 
از روز چهارشنبه، شرکت‌ها اجازه خواهند داشت تا دفاتر خود را با ظرفیت حداکثر یک چهارم باز کنند.
 
شهرداری سانفرانسیسکو گفته است: شهر به زودی به حالت عادی باز خواهد گشت و وقتی بازگشایی‌ها گسترده شود، افراد بسیاری به محل کار خود باز خواهند گشت. این اظهارات او درحالی است که شرکت‌های مستقر در سیلیکون ولی که از سال گذشته به کارکنان خود اجازه دادند تا در خانه بمانند و تا تابستان امسال دور کاری کنند، قصد دارند به برنامه زمان‌بندی که قبلا اعلام کرده بودند، پایبند بمانند.
 
شرکت‌هایی همچون سیسکو، و دراپ باکس اعلام کرده‌اند که سیاست‌های دورکاری کارکنان آنها تا ماه ژوئن ادامه خواهد داشت و شرکت باکس نیز به برنامه قبلی خود تا ماه سپتامبر پایبند است.
 
پینترست حداقل تا ماه آگوست، آلفابت گوگل تا ماه سپتامبر و دوکوساین نیز تا قبل از ماه اکتبر نسبت به بازگشایی دفاتر خود و بازگشت کارکنان‌شان اقدام نخواهند کرد.
 
توئیتر، پی‌پال، توئیلو، یلپ و زوم نیز از دیگر شرکت‌هایی هستند که به رغم اظهارات مقامات رسمی دولتی مبنی بر نارنجی شدن سانفرانسیسکو اما همچنان بسته باقی خواهند ماند.
 

​​