بازار سرمایه

افزایش درآمد‌های حاصل از ارائه خدمات کارتخوان "سپ"

منبع: بورس نیوز
عمده درآمد‌های اسفندماه شرکت مربوط به درآمد‌های ناشی از فروش پین و اعتبار فروخته شده بوده که از حاشیه سود پایینی برای شرکت‌های پرداخت برخوردار است.
 
 
در شرایطی که به طور سنتی در ماه‌های انتهایی سال و به ویژه در اسفندماه شاهد افزایش درآمد‌های شرکت‌های پرداخت الکترونیک هستیم، شرکت پرداخت الکترونیک سامان کیش نیز از این قاعده مستثنی نبوده و عملکردی مطلوب را در اسفندماه به ثبت رسانده است.
 
علیرغم آنکه شاهد اعلام سود خالص ۹۱۷ ریالی به ازای هر سهم در سال مالی ۱۳۹۹ از شرکت سامان کیش بودیم با این وجود به نظر می‌رسد ادامه وضعیت کرونایی و کاهش توان خرید مصرف‌کنندگان در سال مالی جاری از اصلی‌ترین دغدغه‌های سهامداران این شرکت است.

همانگونه که در جدول نیز مشاهده می‌شود، عمده درآمد‌های اسفندماه شرکت مربوط به درآمد‌های ناشی از فروش پین و اعتبار فروخته شده بوده که از حاشیه سود پایینی برای شرکت‌های پرداخت برخوردار است.
 
در مجموع درآمد‌های این شرکت تا انتهای سه ماهه نخست سال مالی ۱۴۰۰، ۷.۲۰۳ میلیارد ریال شده که با توجه به شناسایی درآمد‌های ۲۳.۸۵۰ این شرکت در ۱۲ماهه سال مالی ۱۳۹۹ پوششی مناسب محسوب می‌شود.
 
با این وجود افت چشمگیر تعدد تراکنش‌های خرید و استقبال مردم از خرید‌های عمده در ماه‌های اخیر و پس از شیوع کرونا، افزایش نرخ ارز در سال گذشته و افزایش هزینه‌های خرید دستگاه‌های پوز جدید و همچنین هزینه‌های استهلاک شاید از اصلی‌ترین دغدغه‌های این روز‌های سهامداران شرکت‌های پرداخت الکترونیک باشد.

​​