تلفن همراه

گوگل نسخه جدید پیش نمایش توسعه دهندگان اندروید ۱۲ را منتشر کرد

منبع: دیجیاتو
 
گوگل در پایان ماه گذشته نسخه پیش نمایش توسعه دهندگان ۲.۱ اندروید ۱۲ را برای رفع مشکلات بزرگ WebView منتشر کرد. اکنون  نسخه جدیدی از این بروزرسانی را برای گوشی‌های پیکسل با سیستم عامل اندروید ۱۲ منتشر کرده‌ است.
 
گوگل معمولا دو هفته پس از نسخه اصلی، پچ‌های مربوط را برای رفع باگ‌ها را منتشر می‌کند. با این وجود به نظر می‌رسد نسخه پیش نمایش توسعه دهندگان ۲.۱ بیشتر به دلیل رفع مشکل WebView که باعث شده بود بیشتر اپلیکیشن‌ها به درستی اجرا نشوند، منتشر شده بود و بروزرسانی جدید همان پچ اصلی باشد.
 
نسخه جدید پیش نمایش توسعه دهندگان اندروید ۱۲ چند مشکل مهم کاربران را برطرف کرده که تاثیر زیادی روی استفاده از آن می‌گذارد. در قسمت اتصالات، مشکل از کار افتادن قسمت تنظیمات گوشی هنگام باز کردن منوی بلوتوث و اعلان اشتباه درباره کیفیت پایین بلوتوث برطرف شده است. همچنین مشکل عدم ذخیره‌سازی پسورد اتصالات وای-فای و ناپدید شدن ویجت‌ها نیز برطرف شده‌‌اند. علاوه بر مشکلات مربوط به کدک‌های ویدیویی و سایه اعلان‌ها را نیز برطرف کرده است.
 
همچنین این نسخه به همراه پچ امنیتی آوریل عرضه شده است. تغییرات کامل این نسخه شامل موارد زیر می‌شود:
 
برطرف کردن مشکل از کار افتادن قسمت تنظیمات گوشی هنگام باز کردن منوی تنظیمات بلوتوث
مشکل مربوط به حذف ویجت‌های صفحه اصلی پس از نصب بروزرسانی سیستم عامل از طریق ارتباط بی‌سیم برطرف شده است
برطرف کردن مشکل مربوط به ارسال نوتیفیکیشن‌های اشتباه و کیفیت پایین تماس‌های بلوتوثی
برطرف کردن مشکل عدم ذخیره‌سازی رمزهای عبور شبکه وای-فای
برطرف کردن مشکلی که باعث می‌شد هنگام تایپ کردن سایه اعلان‌ها روی صفحه فعال شود
مشکل مربوط به Codec 2.0 که در برخی موارد منجر به از کار افتادن اپلیکیشن‌ها می‌شد برطرف شد
برطرف کردن مشکلی که هنگام به اشتراک‌گذاری ویدیو‌ها باعث کدگذاری نادرست آن‌ها می‌شود
نسخه جدید پیش نمایش توسعه دهندگان اندروید ۱۲ هم اکنون با حجم ۱۹.۹۲ مگابایت در دسترس کاربران قرار گرفته و به راحتی از طریق دکمه «بررسی برای بروزرسانی جدید» در صفحه تنظیمات قابل دریافت است. طبق این گزارش گوشی‌ پیکسل ۵ به همراه سری پیکسل ۴ و ۳ می‌توانند این بروزرسانی را دریافت کنند.

​​