فناوری اطلاعات

پژمان نوزاد در لیست برترین سرمایه‌گذاران فناوری جهان قرار گرفت

منبع: دیجیاتو
 
در دوران همه‌گیری ویروس کرونا دنیای فناوری با تغییرات زیادی همراه شد و شاهد سرمایه‌گذاری‌های گسترده و همچنین عرضه‌های اولیه باارزش زیادی در این حوزه بودیم. حالا جدیدترین لیست برترین سرمایه‌گذاران جهان در این حوزه برای ۲۰۲۱ منتشر شده که در آن نام یک ایرانی به چشم می‌خورد. پژمان نوزاد که مدت‌هاست در سیلیکون ولی حضور دارد، توانسته در رتبه ۱۵ این فهرست قرار بگیرد.
 
فوربز سالانه با همکاری «TrueBridge Capital Partners» لیستی به نام «Midas List» منتشر می‌کند که در آن نام ۱۰۰ سرمایه‌گذار برتر در حوزه فناوری قرار دارد.
 
در لیست ۲۰۲۱ نام یک ایرانی به چشم می‌خورد که البته در جایگاه بالایی هم قرار دارد. پژمان نوزاد که در گذشته در دیجیاتو شما را با او آشنا کرده بودیم، توانسته در رتبه ۱۵ام این فهرست جای بگیرد.
 
 
نوزاد که مهاجری از ایران است، به همراه کارآفرینی اسپانیایی به نام «مار هرشنسون» صندوق سرمایه‌گذاری «Pear Ventures» را در سال ۲۰۱۳ تاسیس کرد. هرشنسون هم در لیست ۱۰۰ سرمایه‌گذار برتر حوزه فناوری جهان به چشم می‌خورد و در رتبه ‌۲۹ام قرار دارد. این کارآفرین یکی از ۱۲ زنی محسوب می‌شود که در این لیست جای گرفته است.
 
نوزاد تا به امروز در استارتاپ‌های زیادی سرمایه‌گذاری کرده که می‌توان به دوردش، زوسک و برنچ متریک اشاره کرد که نوزاد و هرشنسون بخاطر دوردش در لیست Midas قرار دارند.
 
این کارآفرین موفق ایرانی چندین سال پیش مرکز رشد گاراژ را تاسیس کرد که به دانشجویان و کارآفرینان نوپا با ایده‌های ناب در رسیدن به اهدافشان کمک می‌کند. اغلب این افراد در مراکز معتبری مثل استنفورد تحصیل کرده‌اند. دلیل انتخاب نام این مرکز این است که جرقه تاسیس بسیاری از کسب‌وکارهای موفق سیلیکون ولی در گاراژ خانه‌ها شکل گرفته است.
 
شرکت‌های سرمایه‌گذاران بر اساس استارتاپ‌هایی که در آن‌ها سرمایه‌گذاری کرده‌اند و در طی ۵ سال گذشته با حداقل ارزش ۲۰۰ میلیون دلار واگذار یا عرضه عمومی شده‌اند، در این لیست قرار می‌گیرند. البته اگر ارزش این استارتاپ‌ها از زمان سرمایه‌گذاری اولیه حداقل ۲ برابر یعنی ۴۰۰ میلیون دلار شود، امکان حضور در این لیست برای آن‌ها وجود دارد.

​​