تلفن همراه

تلفن همراه وزیر بهداشت استرالیا هک شد

ICTna.ir - تلفن همراه وزیر بهداشت استرالیا از طریق اپلیکیشن پیام‌رسان تلگرام هک شده است و براساس گزارشی که رسانه‌ها منتشر کرده‌اند، این حمله فیشینگ با هدف افشای اطلاعات تماس فعالان طرفدار دموکراسی در هنگ کنگ بوده است.
 
Telegram Phishing.PNG
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، براساس اطلاعیه منتشر شده از سوی دفتر گرگ هانت، وزیر بهداشت استرالیا، در این حمله سایبری تلاش شده تا هویت وزیر بهداشت جعل شود. این موضوع به پلیس فدرال استرالیا ارجاع شده و درحال بررسی است.
 
بلومبرگ گزارش داده است پیش از این هم سایمون بیرمنگهام، وزیر اقتصاد استرالیا خبر داده بود که مورد هدف هکرها قرار گرفته است. یک روزنامه استرالیایی گزارش داده بود که فرد جعل‌کننده هویت بیرمنگام به دنبال اطلاعات هنگ‌کنگی‌های طرفدار دموکراسی بوده و به یکی از مخاطبان او پیام داده و پرسیده بود: «آیا نقطه تماسی در هنگ‌کنگ دارید؟»
 
فرد دریافت‌کننده پیام از جعل‌کننده هویت بیرمنگام، جزئیات اطلاعات هنگ‌کنگی‌ها را بدون اینکه بداند فرد سوال‌کننده از او یک هکر ناشناس است، در اختیار او قرار داد.
 
بیرمنگهام در جلسه‌ای در مجلس این کشور گفته است که هکرها توانسته‌اند به شماره تلفن‌های او در گوشی دولتی او که پیام‌رسان تلگرام روی آن نصب بوده، دسترسی یابند.
 
او گفته است درخواست دیگری هم از شخصی که وانمود می‌کرد وزیر است از او شده بود تا مقداری پول را به حساب بانکی خارج از استرالیا منتقل کند.
 
این حملات فیشینگ هدفمند ابتدا در روز 18 مارس از سوی مقامات دولتی استرالیا گزارش شد و ماجرا در ابتدا از واتس‌اپ هم شروع شد. پس از آن پلیس فدرال این کشور درخصوص هرگونه حمله سایبری به کارکنان دولتی هشدار داد.
 
پلیس فدرال استرالیا در هشدارهای خود گفته بود که حملات صورت گرفته از روی شماره‌های تلفن همکاران مورد اعتماد آنها بوده و باتوجه به اینکه قربانیان این حملات کاربر واتس‌اپ بودند، از آنها خواسته شده بود تا برای ارتباطات خود از تلگرام استفاده کنند.

​​