تلفن همراه

پرفروش‌ترین برندهای گوشی‌هوشمند در سه ماهه نخست ۲۰۲۱

منبع: تسنیم
 
 
 به نقل از «کانالیس»، طبق آخرین گزارش این شرکت تحقیقات بازار، پرفروش‌ترین گوشی‌های هوشمند فصل اول 2021 معرفی شد. بر اساس این گزارش محموله‌های تلفن‌های هوشمند در سراسر جهان به 347 میلیون دستگاه رسیده است که 27 درصد بیشتر از سال گذشته است.
 
همه‌گیری ویروس کرونا در سراسر جهان باعث شد که سال گذشته بازار جهانی تلفن‌های هوشمند روزهای خوبی را پشت‌سر نگذارند؛ اما گزارش های امسال نشان می‌دهد وضعیت بازار موبایل در فصل اول 2021 تغییرات چشمگیری داشته است.
 
 شرکت کره‌ای سامسونگ در سه ماهه نخست 76.5 میلیون تلفن هوشمند برند خود را به فروش رساند و 22 درصد از سهم فروش بازار تلفن همراه و همچنین جایگاه نخست را به خود اختصاص داد. این شرکت تحت تاثیر فروش فوق‌العاده سری تلفن هوشمند گلکسی اس 21 (Galaxy S21)، به رشد 66 درصدی سود سه‌ماهه در کسب و کار تلفن همراه را اذعان داشت.
 
اپل نیز 52.4 میلیون آیفون خود را به فروش رسانده تا 15 درصد از سهام را به خود اختصاص دهد و به رتبه دوم سقوط کرد. مدل آیفون12 مینی کمتر از حد انتظارات واقع شد و به فروش رفت. اما آمار ثبت شده درباره دیگر مدل های آیفون12 و همچنین تقاضای بیشتر برای آیفون11 قدیمی به این کمپانی کمک کرده است تا حرکت قوی خود را حفظ کند.
 
درنهایت شرکت شیائومی با عملکرد 62 درصدی و 49 میلیون واحد فروش، بهترین عملکرد خود را در سه ماهه گذشته ثبت کرده و به جایگاه سوم این رده بندی رسیده است.

 
اوپو (Oppo) و ویوو (Vivo) هم به ترتیب با 37.96 میلیون واحد و 36 میلیون واحد خود را بین 5 جایگاه برتر در این رده بندی قرار دادند. هواوی (Huawei) نیز، که دیگر شامل برند Honor نمی‌باشد، هم‌اکنون با 18.6 میلیون دستگاه در مکان هفتم قرار دارد و فشار تحریم‌های ایالات متحده دلیلی بر این رکود چشمگیر شماره یک سابق جهان است.

​​