تلفن همراه

نگرانی پلیس از تجمیع اطلاعات توسط اپلیکیشن‌ها

منبع: آی‌تی‌من
معاون اجرایی پلیس راهور ناجا گفت: تجمیع اطلاعات شخصی و محرمانه هموطنان مثل کد ملی، شماره تلفن و پلاک، شماره حساب‌‌ها و کد محرمانه vin خودروها در سامانه‌‌های پرداخت الکترونیک موجب نگرانی پلیس از بابت سوء استفاده‌‌های احتمالی و نقض حریم شخصی هموطنان است.
 
سرهنگ رمضانی در گفتگو با شبکه خبر با بیان این مطلب افزود: کد vin خودرو‌ها محرمانه و اختصاصی و تنها در اختیار پلیس راهنمایی و رانندگی و مالک خودروست که جمع آوری آن در سرویس‌ها و سامانه‌های پرداخت موبایلی (آسان پرداخت‌‌ها) می‌تواند تبعات و تهدیداتی را در آینده متوجه هموطنان کند. معاون اجرایی پلیس راهور ناجا گفت: کد vin شش شاخصه اصلی مالکیت و نوع خودرو را مشخص می‌کند و ممکن است مورد سوء استفاده قرار بگیرد.
 
سرهنگ رمضانی افزود: باید مراجع ذیربط سقف و میزانی برای ارایه اطلاعات به این سامانه‌ها و سرویس‌های پرداخت معین کنند و ارایه اطلاعات به این سامانه‌های پرداخت الکترونیک را نظام‌مند کنند.
 
او گفت: معاونت حقوقی پلس راهور ناجا شکایت رسمی خود را در این خصوص به مراجع قضایی ارایه خواهد داد، اما خود مردم هم باید نسبت به این موضوع حساس و محتاط باشند و در دادن اطلاعاتشان خیلی باز عمل نکنند.

​​