تلفن همراه

شیائومی روی دوربین سلفی زیر نمایشگر با قابلیت چرخش کار می‌کند

منبع: دیجیاتو
 
مستندات مربوط به پتنت ثبت شده شیائومی نشان می‌دهد این شرکت به توسعه گوشی هوشمندی مجهز به دوربین سلفی زیر نمایشگر با قابلیت چرخش فکر می‌کند که می‌‌تواند به عنوان دوربین سلفی و در صورت چرخش به عنوان یکی از دوربین‌های پنل پشتی دستگاه مورد استفاده قرار بگیرد.
 
براساس گزارش منتشر شده از سوی وب‌سایت «LetsGoDigital»، دوربین زیر نمایشگر با قابلیت چرخش شیائومی می‌تواند با استفاده از خاصیت مغناطیسی یا به کمک موتور کوچک تعبیه شده در زیر نمایشگر بچرخد. در این صورت از این دوربین می‌توان به عنوان یکی از دوربین‌های موجود در پنل پشتی دستگاه نیز استفاده کرد. تصاویر به اشتراک گذاشته شده از این پتنت، به خوبی کارایی دوربین سلفی زیر نمایشگر با قابلیت چرخش را نشان می‌‌دهند.

هنوز مشخص نیست این دوربین چرخشی به عنوان دوربین اصلی در پنل پشتی مورد استفاده قرار می‌گیرد یا نقش دوربین فوق عریض را برعهده خواهد گرفت.
 
یکی از مزیت‌های اصلی بکارگیری چنین سیستمی در طراحی دوربین‌،‌ کاهش هزینه است. در واقع به جای آنکه از دو دوربین یکی در پنل جلویی و دیگری در پنل پشتی استفاده شود، می‌توان تنها با استفاده از یک دوربین، کارایی مربوطه را در اختیار کاربران قرار داد. به علاوه با توجه به مکانیزم قرارگیری دوربین زیر نمایشگر، دوربین دستگاه دیگر در معرض گرد و غبار قرار نمی‌گیرد که نسبت به روش‌های قبلی مزیت محسوب می‌شود.
 
شیائومی در پتنت مربوطه به سیستم لیزر فوکوس خودکار نیز اشاره کرده است. انتظار می‌رود نسل بعدی پرچمداران این شرکت از دوربین زیر نمایشگر بهره ببرند. از سال ۲۰۱۹ تاکنون شیائومی روی توسعه فناوری دوربین سلفی زیر نمایشگر کار می‌کند.
 
گفته می‌شود شیائومی روی دو گوشی تاشو جدید با اسم رمز K8 و J18s کار می‌کند که احتمالا قرار است با دوربین سلفی زیر نمایشگر به بازار عرضه شوند. باید دید این شرکت قصد دارد فناوری جدید را از چه زمانی روی موبایل‌های خود اجرایی کند، البته شاید اصلا چنین ایده‌ای یعنی دوربین زیر نمایشگر چرخان به محصولات این کمپانی چینی راه پیدا نکند.

​​