بازار سرمایه

بورس نیویورک بالاخره اپراتورهای چینی را از بازار بورس حذف می‌کند

ICTna.ir – بورس اوراق بهادار نیویورک بالاخره بعد از چندین بار تغییر در تصمیماتش، سرانجام سه اپراتور تلفن همراه چینی را از این بازار بورس حذف می‌کند.
 
NYSE.jpg
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، یکی از آخرین اقدامات دونالد ترامپ در زمان ریاست جمهوری‌اش، وادار کردن بورس نیویورک به حذف سه اپراتور چاینا موبایل، چاینا تلکام و چاینا یونیکام بوده است اما باوجود سیاست‌های دولت او، انجام چنین کاری در زمان آشوب‌های عمومی بود و بورس نیویورک یک روز پس از آن از تصمیمش منصرف شد.
 
اکنون طبق اعلام وال استریت ژورنال، تصمیم قطعی مبنی بر حذف این اپراتورها از بازار بورس گرفته شده است و این بار برای اجرای آن مصمم هستند. 
 
بنابر گزارش‌ها، هر سه اپراتور چینی پرونده‌ها و اسناد مورد نیاز برای انجام چنین کاری را در هنگ کنک نیز آماده کرده‌اند و بورس نیویورک نیز به طور رسمی تصمیم خود را قطعی کرده است.
 
درحالیکه رئیس‌جمهور جدید ایالات متحده از قرار گرفتن در کانون توجه اجتناب دارد و از سوی دیگر نسبت به دولت قبلی زورگویی کمتری را در پیش گرفته است، سازمان‌های مختلف ایالات متحده احتمالا بدون احساس ترس از قرار گرفتن در مقابل دولت و وارد جنجال‌های ریاست جمهوری شدن، حاشیه امن بیشتری برای اتخاذ مواضع عمومی خود دارند.
 
به نظر می‌رسد عواقب عملی ممنوعیت معاملات سهام اپراتورهای چینی در ایالات متحده بسیار اندک است به ویژه اینکه آنها همچنان در بازار بورس هنگ‌کنگ حضور دارند.

​​