تلفن همراه

سرمایه‌گذاری 45 میلیون دلاری اپل برای توسعه محافظ صفحه کورنینگ

منبع: آی تی ایران
 
اپل از اختصاص مبلغ 45 میلیون دلار به شرکت کورنینگ سازنده گلس محافظ گوریلا گلس خبر داد.
 
این سرمایه‌گذاری از سوی اپل در حالی اتفاق می‌افتد که این شرکت در طی چهار سال اخیر، حدود 450 میلیون دلار را به این شرکت آمریکایی پرداخت کرده است. در بیانیه اپل آمده که این سرمایه‌گذاری به منظور توسعه ظرفیت‌های تولیدی کورنینگ در امریکا و همچنین کمک به تحقیق و توسعه برای استفاده از نوآوری‌های جدید اختصاص یافته تا اینن شرکت بتواند طول عمر و دوام بالایی را برای محصولات خود به ارمغان آورد.
 
در حال حاضر، شرکت کورنینگ تولید انواع محافظ صفحه نمایش برای دستگاه‌های مختلف اپل از جمله آیفون، آیپد و اپل واچ را برعهده دارد. سابقه همکاری میان این دو شرکت به سال‌های نخست تولید گوشی‌های آیفون برمی‌گردد.
 
سال گذشته نیز این دو شرکت با همکاری یکدیگر از فناوری سرامیک شیلد در گوشی آیفون 12 استفاده کردند که به گفته اپل، این محافظ صفحه بسیار سرسخت‌تر و مقاوم‌تر از هر گلسی است که تاکنون برای یک گوشی هوشمند تولید شده و می‌تواند مقاومت دستگاه در برابر ضربات را تا چهار برابر افزایش دهد.
 
البته کورنینگ تنها با اپل همکاری دارد و بسیاری از شرکت‌های تولیدکننده گوشی‌های اندرویدی نیز جزو مشتریان این شرکت به شمار می‌روند. سامسونگ یکی از بزرگ‌ترین خریداران محصولات سری گوریلا گلس است و جدیدترین گوشی این شرکت یعنی گلکسی اس21 اولترا نیز به محافظ صفحه ساخت متخصصان کورنینگ مجهز شده است.
 
با این حال، اپل اطلاعاتی را در خصوص نحوه استفاده از این 45 میلیون دلار توسط کورنینگ ارئه نداده است. اما نکته جالب توجه همزمانی این کمک مالی با انتشار اخبار و شایعات پیرامون تصمیم این شرکت برای عرضه یک آیفون تاشو در سال 2023 است.
 
در سال 2019 بود که خبرهایی در خصوص تلاش مهندسان کورنینگ برای تولید گلس‌های انعطاف‌پذیر منتشر شد. در فوریه گذشته نیز کورنینگ اعلام کرد که دستگاه‌های مجهز به این فناوری طی 12 تا 18 ماه آینده وارد بازار خواهند شد.
 
اگر این شایعات و اخبار به واقعیت تبدیل شوند، گوشی تاشو دیگر نیازی به استفاده از یک لایه محافظ پلاستیکی که در گوشی‌های تاشوی جدید سامسونگ به کار رفته، نخواهند داشت.

​​