فناوری اطلاعات

PayPal همه فعالیت‌های خود را به فضای ابری گوگل منتقل می‌کند

منبع: همکاران سیستم
مرکز توسعه خدمات پردازش ابری Cloud گوگل روز گذشته اعلام کرد همکاری‌های خود را با شرکت PayPal گسترش می‌دهد.
 
این کمپانی ارائه‌دهنده خدمات پرداخت دیجیتال تصمیم دارد بخش اعظم زیرساخت‌های و سیستم‌های کاری خود را به  Cloud Platform گوگل انتقال دهد و از قابلیت‌های تحلیلی آن مبتنی بر فضای ابری بهره ببرد.
 
شرکت PayPal به دنبال گسترش کسب‌و‌کار خود پس از همه‌گیری ویروس کرونا در نظر دارد بخش بیشتری از فضاهای کاری خود را مبتنی بر فضای ابری در اختیار داشته باشد.
 
این شرکت اوایل ماه جاری گزارش داد 14.5 میلیون حساب کاربری جدید را در سه ماه گذشته در اختیار گرفته تا در مجموع 392 میلیون حساب کاربری فعال را تحت پوشش قرار دهد.
 
در این میان بیشتر داده‌های مربوط به معاملات آنلاین PayPal هم‌اکنون مبتنی بر پایگاه داده SAP S/4HANA انجام می‌شود و این شرکت به صورت گسترده سرویس‌های مالی SAP از جمله Financial Products Subledger را به کار می‌برد و هم اکنون قرار بر آن شده است تا بخش اعظم این فعالیت‌ها مبتنی بر فضای پردازش ابری گوگل انجام شود.
 
اقدام جدید به این شرکت ارائه‌دهنده خدمات پرداخت دیجیتال امکان می‌دهد تا معاملات در حجم بالا با سرعت قابل ملاحظه پردازش شوند و تاخیرها در روند خرید با حجم کم به حداقل برسد.
 
گوگل از سال 2019 میلادی به بعد برای گسترش تجارت خود در چند بخش کلیدی از جمله خدمات مالی تمرکز بیشتر کرده است. بخشی از موفقیت‌های گوگل برای حرکت رو به جلو مربوط به همکاری‌های همه جانبه با شرکت توسعه نرم افزارهای سازمانی SAP می‌شود.

​​