تلفن همراه

شیائومی می CC10 احتمالا مجهز به تراشه‌ی اسنپدراگون ۸۷۰ خواهد بود

منبع: زومیت
 
افشاگری چینی در حساب توییتر خود به‌ احتمال استفاده‌ی شیائومی می CC10 از تراشه‌ی اسنپدراگون ۸۷۰ اشاره کرده است.
 
یکی از مشتریان جدی تراشه‌های کوالکام، شیائومی است که اصولاً پرچم‌داران و حتی میان‌رده‌های خود را با تراشه‌ی اسنپدراگون روانه‌ی بازار می‌کند. این موضوع در مورد محصولات معرفی‌نشده‌ی شرکت چینی نیز گویا رعایت خواهد شد و انتظار می‌رود گوشی‌های هوشمند بعدی شیائومی از جمله می CC10 مجهز به آخرین تراشه‌های معرفی‌شده‌ی کوالکام شوند.
 
GizmoChina در گزارشی آورده است که شیائومی در نظر دارد می CC10 را با تراشه‌‌ی اسنپدراگون ۸۷۰ روانه‌ی بازار کند. چنین موضوعی برگرفته از پست ویبوی یک افشاگر چینی است که در پست اخیر خود به تراشه‌ی استفاده‌شده در می CC10 شیائومی اشاره دارد.
 
تراشه‌ی اسنپدراگون ۸۷۰ را می‌توان مدلی بالارده در نظر گرفت که البته از نظر توان پردازشی از تراشه‌ی اسنپدراگون ۸۸۸ ضعیف‌تر است؛ اما می‌تواند توان پردازشی قابل‌ توجهی در اختیار توسعه‌دهندگان قرار بدهد. هدف شیائومی از استفاده از چنین تراشه‌ای می‌تواند کاهش قیمت نهایی می CC10 باشد تا کاربران بیشتری بتوانند محصول جدید شرکت چینی را خریداری کنند.
 
در خبری دیگر به ظرفیت باتری می CC10 شیائومی اشاره شده است و ادعا می‌شود که محصول جدید شرکت چینی با باتری به ظرفیت ۴۳۶۰ میلی‌آمپر ساعت روانه‌ی بازار خواهد شد. می CC10‌ شیائومی جایگزین گوشی هوشمندی به نام می CC9 خواهد بود که سال ۲۰۱۹ روانه‌ی بازار شد.
 
می CC9 مدل دیگری به نام می CC9 پرو دارد که در واقع اولین گوشی هوشمندی است که با دوربینی فراتر از رزولوشن ۱۰۰ مگاپیکسل (۱۰۸ مگاپیکسلی) بازار عرضه شده. اخباری وجود دارد که ممکن است شیائومی برنامه‌های ویژه‌ای برای می CC10 داشته باشد.
 
گفته می‌شود سامسونگ در حال توسعه‌ی حسگرهای جدیدی است و دور از انتظار نیست که مانند سری می CC9، در می CC10 شاهد دوربین‌هایی با حسگرهای ویژه از سامسونگ باشیم. متأسفانه اشاره‌ای به مشخصات سخت‌افزاری دیگر گوشی جدید شیائومی نشده است و برای انتشار اطلاعات بیشتر باید صبر کنیم.

​​