تلفن همراه

رضایت مشترکان موبایل آمریکا از سامسونگ بیش از اپل است

ICTna.ir – شاخص میزان رضایت کاربران آمریکایی (ACSI) نشان می‌دهد میزان رضایت مشترکان در بازار تلفن همراه آمریکا طی 12 ماه گذشته باوجود افت‌های ناشی از پاندمی ویروس کرونا تغییر چندانی نداشته است.
 
Customer-service-mobile-CEM-770x285.jpg
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، در این میان ادغام T-Mobile با Sprint برخی رتبه‌بندی‌ها را تغییر داده است و این اپراتور از منظر جایگاه بعد از رقبای خود یعنی AT&T و ورایزون قرار گرفته است و آیفون نیز به عنوان محبوب‌ترین گوشی‌هوشمند آمریکایی‌ها موقعیت خود را از دست داده است.
 
دیوید وان‌آمبورگ، مدیر عامل ACSI در بیانیه‌ای برای اعلام شاخص‌های اخیر گفته است: وقتی میزان اتکای مشترکان به شبکه‌های بی‌سیم در سال گذشته را در نظر بگیرید، پایداری نسبی این صنعت یک برد اساسی محسوب می‌شود.
 
او افزوده است: در این میان میزان رضایت مشترکان از اپراتورهای مجازی تلفن همراه در هر دو بخش Full MVNO و Light MVNO ، اندکی کاهش یافته است اما رتبه‌بندی هر دوی آنها ارتباط نزدیکی با وضعیت اپراتورهای تلفن همراه دارد و البته میزان تفییرات آن به اندازه‌ای نیست که موجب ایجاد تحرکات اساسی شود.
 
به گفته او، آیفون نیز دیگر محصول موردتوجه و تحسین‌برانگیز کاربران نیست. در آخرین شاخص میزان رضایت مشترکان با نظرسنجی از 21 هزا رو 189 مشترک که به طول اتفاقی از طریق ایمیل از اول آوریل 2020 تا 29 مارچ 2021 از آنها سوال شد، سامسونگ توانست در میان دیگر سازندگان گوشی‌های هوشمند با کسب نمره 81 رتبه اول را به دست آورد.
 
نمره سامسونگ در مقایسه با بررسی‌های سال قبل بدون تغییر بود اما موقعیت آن به دلیل کمی تغییرات در میزان رضایت از اپل بهبود یافته است. اپل با کسب نمره 80 در مقایسه با سال قبل دو نمره از دست داد و پس از موتورولا در جایگاه سوم قرار گرفت و گوگل نیز برای نخستین بار در جدول رده‌بندی این شاخص‌ها قرار گرفت.

​​