رسانه‌های اجتماعی

هند خواهان حذف برچسب از توئیتهای سیاستمدارانش شد

منبع: مهر
 
دولت هند از توئیتر خواسته برچسب محتوای دستکاری شده را از توئیت های برخی سیاستمداران اش پاک کند.
 
به نقل از ورج، دولت هند به دلیل افزودن برچسب «محتوای دستکاری شده» به توییت برخی از سیاستمداران این کشور درباه شیوه کنترل کووید ۱۹ در این کشور از توئیتر انتقاد کرده است.
 
درهمین راستا دولت این کشور از توئیتر خواسته تا برای نشان دادن عدالت و برابری برچسب‌های مذکور را حذف کند، زیرا استفاده از آنها روی تصویر پلتفرم به عنوان یک شبکه اجتماعی بی طرف و بدون تبعیض تأثیر می‌گذارد.
 
پس از آنکه توئیتر برچسب «محتوای دستکاری شده» را به پیام‌های سامبیت پارتا (یکی از اعضای حزبBJP هند) اضافه کرد، دولت این کشور به شبکه اجتماعی هشدار داد.
 
پارتا در توییتی اشاره کرده «حزب کنگره ملی هند» از ابزارهایی برای خدشه دار کردن تلاش‌های دولت جهت مقابله با همه گیری کووید ۱۹ در این کشور استفاده می‌کند. البته این پیام هم اکنون از شبکه اجتماعی حذف شده و مشخص نیست توئیتر یا خود کاربر آن را پاک کرده‌اند.
 
BJP، حزب کنگره ملی هند را متهم می‌کند ابزارهایی برای ضربه به نخست وزیر این کشور (نارندا مودی) ابداع کرده است. هرچند این حزب ادعا می‌کند ابزارهایی که BJP به آنها اشاره می‌کند در حقیقت نسخه‌ای جعلی از یادداشت تحقیقاتی در پروژه‌ای غیرمرتبط است.
 
در این میان توئیتر از اظهار نظر در این باره خودداری کرده است. این شبکه اجتماعی سیاست برچسب محتوای دستکاری شده را در فوریه گذشته اعلام کرد. این برچسب مربوط به محتوایی است که به طور قابل توجه و فریبکارانه تغییر کرده‌اند.

​​