تلفن همراه

تبریک ترامپ به نیجریه بخاطر فیلتر توییتر: کشورهای بیشتری باید آن را ممنوع کنند

منبع: دیجیاتو
 
 
رئیس جمهور سابق ایالات متحده آمریکا، دونالد ترامپ با انتشار بیانیه‌ای از تصمیم دولت نیجریه مبنی بر فیلترینگ توییتر حمایت کرده و گفته کشورهای بیشتری باید دست به چنین کاری بزنند.
 
ترامپ چنین اقدامی را به نیجریه تبریک گرفته: «به نیجریه تبریک می‌گویم، کشوری که توییتر را بخاطر ممنوعیت رئیس جمهورش، فیلتر کرد.»
 
رئیس جمهور سابق آمریکا همچنین کشورهای دیگر را تشویق کرده که راه نیجریه را در پیش بگیرند و توییتر و فیسبوک را ممنوع کنند:
 
«کشورهای بیشتری بخاطر عدم وجود آزادی بیان در توییتر و فیسبوک، باید این شبکه‌های اجتماعی را مسدود کنند. تمام صداها باید شنیده شوند. در زمان ممنوعیت، رقبا ظهور می‌کنند و جایگاه‌ آن‌ها را می‌گیرند. آن‌ها که هستند که بخواهند خوب یا بد را به ما دیکته کنند، در حالی که خودشان شرورند. احتمالا باید خودم چنین کاری را در زمان ریاست جمهوری‌ام انجام می‌دادم، اما زاکربرگ بطور مداوم با من تماس می‌گرفت و برای شام به کاخ سفید می‌آمد تا بگوید که من چقدر عالی هستم. ۲۰۲۴؟»
 
توییتر چند روز پیش توییت رئیس جمهور نیجریه را بخاطر نقض قوانین این شبکه اجتماعی حذف کرد. همین اقدام باعث شد فعالیت‌های توییتر بطور نامحدود در این کشور معلق شود.
 
اگرچه پس از این تعلیق سخنگوی رئیس جمهور نیجریه اعلام کرد چنین اقدامی موقتی است و برای جلوگیری از انتشار اطلاعات نادرست و اخبار جعلی صورت گرفته، اما دستورات دولت چیز دیگری می‌گویند. دولت به رسانه‌ها دستور داده که حساب‌های توییتر خود را حذف کرده و همچنین استفاده از آن به عنوان یک پلتفرم خبری را متوقف کنند. این اقدامات نشان می‌دهند که توییتر فعلا در نیجریه رفع فیلتر نخواهد شد.
 
حساب‌های ترامپ در توییتر و فیسبوک چندین ماه پیش بخاطر حمله طرفدارانش به کاخ کنگره، از دسترس خارج شدند که برای توییتر این اقدام، دائمی است. البته فیسبوک تا دو سال اجازه فعالیت به ترامپ نمی‌دهد.
 
رئیس جمهور سابق آمریکا اخیرا فعالیت‌هایش را افزایش داده و برای مثال در مصاحبه‌ای، بیت کوین را یک کلاهبرداری اعلام کرده است. حالا باید منتظر ماند و دید ترامپ دوباره می‌تواند در سال ۲۰۲۴ به کاخ سفید راه پیدا کند یا خیر و در صورت موفقیت، چه سرنوشتی در انتظار شبکه‌های اجتماعی و رمزارزها خواهد بود.

​​