تلفن همراه

تاریخ معرفی و عرضه نسل بعدی گوشی‌های تاشو سامسونگ و گلکسی واچ ۴ افشا شد

منبع: دیجیاتو
 
 
گزارش‌های قبلی از احتمال برگزاری رویدادی از سوی سامسونگ در مرداد ماه برای معرفی گلکسی زد فولد ۳، گلکسی زد فلیپ ۳ و گلکسی واچ ۴ خبر داده بودند. حالا دو گزارش تازه تاریخ دقیق‌تری را برای معرفی محصولات جدید این غول کره‌ای اعلام کرده‌اند.
 
«جان پراسر»، یوتیوبر کانال Front Page Tech می‌گوید از منابع معتبر خود شنیده که گلکسی زد فولد ۳ و گلکسی زد فلیپ ۳ در تاریخ ۵ شهریور و گلکسی واچ ۴ و اکتیو واچ ۴ در تاریخ ۲۰ مرداد عرضه می‌شوند. دیگر منبع آگاه بازار، «مکس واین‌باخ» مدعی است که سامسونگ ۱۲ مرداد در مراسم آنپکد بعدی خود از گلکسی واچ ۴ و گلکسی اکتیو واچ ۴ در کنار گلکسی زد فولد ۳ و گلکسی زد فپلی ۳ پرده برمی‌دارد.
 
مراسم آنپکد بعدی افزون بر این چهار دستگاه، می‌تواند میزبان گلکسی بادز ۲ و گلکسی S21 FE هم باشد. مطابق گزارش‌های قبلی، گلکسی زد فولد ۳ و زد فلیپ ۳ از چیپست اسنپدراگون ۸۸۸ استفاده می‌کنند. با این حال، عجیب نخواهد بود اگر گلکسی زد فولد ۳ با چیپست اسنپدراگون ۸۸۸ پلاس از راه برسد.

 
گلکسی زد فولد ۳ احتمالا ظاهری مشابه مدل فعلی خواهد داشت اما علاوه بر قلم S Pen، از دوربین سلفی زیر نمایشگر هم بهره می‌برد. این گوشی برای نمایشگر اصلی از پنلی با نرخ نوسازی ۱۲۰ هرتزی استفاده خواهد کرد. گلکسی زد فلیپ ۳ هم نسبت به قبل نمایشگر بزرگ‌تری خواهد داشت و از نرخ نوسازی ۱۲۰ هرتزی پشتیبانی می‌کند.
 
هر دو دستگاه احتمالا نسبت به نسخه‌های موجود ارزان‌تر خواهند بود. طبق شایعات، انتظار کاهش ۲۰ درصدی قیمت این دستگاه‌ها را داریم که موجب رسیدن قیمت گلکسی زد فولد ۳ به ۱۵۹۹ دلار و گلکسی زد فلیپ ۳ به ۹۵۹ دلار می‌شود.
در خصوص ساعت‌ها پیش‌تر تایید شده بود که با سیستم عامل Wear OS گوگل از راه می‌رسند. گلکسی واچ ۴ احتمالا دو مدل ۴۲ و ۴۶ میلی‌متری و گلکسی اکتیو واچ ۴ احتمالا دو مدل ۴۰ و ۴۲ میلی‌متری خواهند داشت. نسخه اکتیو احتمالا شبیه اپل واچ SE، ساعتی ارزان‌تر از نسخه اصلی یعنی واچ ۴ خواهد بود.

​​