تلفن همراه

شکایت کاربران از تخلیه سریع باتری گلکسی S21 اولترا سامسونگ

منبع: دیجیاتو
 
به نظر می‌رسد یک باگ عجیب چندین ماه است که کاربران گلکسی S21 اولترا را آزار می‌دهد و باعث تخلیه سریع باتری این پرچمدار غول‌پیکر و گران‌قیمت می‌شود.
 
طبق گزارش شمار بالایی از کاربران این پرچمدار کره‌ای، اپ دوربین باعث مصرف غیرمعمول باتری در زمان حالت آماده بکار یا آزاد (Idle) گوشی می‌شود. موضوع زمانی عجیب‌تر می‌شود که بدانید اکثرا زمانی که گوشی در جیب کاربر قرار دارد و راه می‌رود، باتری گلکسی S21 اولترا تخلیه می‌شود. ظاهرا دوربین دستگاه با شناسایی حرکت، آن را فعال می‌کند.
 
میزان تخلیه باتری برای کاربران متفاوت است و برای مثال برخی کاربران از تخلیه ۲۱ درصدی باتری در مدت ۷ ساعت با ۱۵ دقیقه کار با نمایشگر خبر داده‌اند. یکی از راه‌های شناسایی این مشکل، استفاده از اپ‌های پیشرفته نظارت روی عملکرد باتری است و سیستم نظارت باتری معمولی اندروید مشکلی را نشان نمی‌دهد.
 
احتمالا عدم نمایش مشکل در سیستم نظارت باتری رایج اندروید باعث شده که سامسونگ نسبت به گزارش کاربران چندان جدی عمل نکند. با این وجود ظاهرا میزان شکایت‌ها رو به افزایش است و کره‌ای‌ها باید زودتر برای رفع این مشکل دست بکار شوند یا حداقل به دنبال راه‌حلی برای آن باشد.

 
باید به این موضوع اشاره کنیم که گلکسی S21 اولترا تنها گوشی سامسونگ است که با مشکل تخلیه شارژ باتری از طریق اپ دوربین رنج می‌برد. کاربران گلکسی نوت ۲۰ اولترا هم به این موضوع پی برده‌اند که دوربین باعث فعال شدن دستگاه می‌شود، اما تاثیری روی شارژدهی باتری ندارد.
 
در حال حاضر هیچ راه‌حلی برای رفع مشکل تخلیه باتری گلکسی S21 اولترا وجود ندارد و با وجود تمام بروزرسانی‌هایی که سامسونگ در چند ماه گذشته برای کاربران منتشر کرده، هنوز این مشکل برای برخی کاربران پابرجاست. سامسونگ هنوز رسما به این گزارش‌ها واکنشی نشان داده است.
 
آیا شما هم با مشکل تخلیه شارژ باتری این پرچمدار گران‌قیمت مواجه شده‌اید یا اینکه در هنگام راه رفتن، به تفاوتی در شارژدهی دستگاه خود پی برده‌اید؟

​​