فناوری اطلاعات

درخواست از دولت جدید برای توجه به ICT

منبع: مهر
 
 
سازمان نظام صنفی رایانه ای با اظهار امیدواری از اینکه ICT در برنامه ریزی های دولت سیزدهم مورد توجه جدی قرار گیرد، از وزیر آینده ارتباطات خواست تا حرکت کشور به سمت تحول دیجیتال را تسریع کند.
 
سازمان نظام صنفی رایانه‌ای در بیانیه ای با تبریک برپایی حماسه باشکوه انتخابات ریاست جمهوری و انتخاب سید ابراهیم رئیسی به عنوان سیزدهمین رئیس جمهور منتخب، اظهار امیدواری کرد که حوزه حیاتی فناوری اطلاعات و ارتباطات در برنامه ریزی های دولت سیزدهم مورد توجه جدی قرار گیرد.
 
در این بیانیه آمده است: «مردم عزیز و آگاه ما بار دیگر برای دفاع از ایران اسلامی، ارزشهای انقلاب و لبیک گویی به مطالبه رهبر معظم انقلاب، در انتخابات ۲۸ خرداد پای صندوق‌های رأی آمدند و با خلق حماسه‌ای با شکوه، اقدامی ستودنی و تحسین برانگیز را در کارنامه خود ثبت کردند.
 
در این روز سرنوشت ساز، ملت شجاع و هوشیار ما با وجود همه مشکلات و گلایه‌ها، دوباره نشان دادند که تلاش مذبوحانه بدخواهان این آب و خاک برای ضربه زدن به نظام مقدس جمهوری اسلامی را ناکام خواهند گذاشت و اجازه نمی‌دهند سرنوشت آنها به دست دیگران رقم بخورد.
 
ثمره این همبستگی، برپایی حماسه‌ای با شکوه و انتخاب آیت الله سیدابراهیم رئیسی به عنوان سیزدهمین رئیس جمهور منتخب است که سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور (نصر)، به نمایندگی از خانواده بزرگ صنعت IT و کارگزار اصلی دولت و حاکمیت در حوزه فناوری اطلاعات، این پیروزی را به ایشان و همه مردم ایران عزیز تبریک می‌گوید.
 
حال و در طلیعه آغاز به کار دولت سیزدهم، همه برای عبور از سختی‌ها و مشکلات اقتصادی آماده می‌شویم و بدون شک، رأی بالای مردم به آیت الله رئیسی نیز پشتوانه‌ای بزرگ برای ایشان خواهد بود تا رئیس جمهور منتخب، همت و توان مضاعف برای پاسخ دادن به مطالبه مقام معظم رهبری و تحقق شعار «تولید؛ پشتیبانی‌ها، مانع زدایی ها» داشته باشد.
 
در این میان بخش خصوصی به عنوان نیروی خط مقدم جنگ اقتصادی و موتور پیشران توسعه کشور نیز امیدوار است با روی کار آمدن دولت جدید، بستر مناسب‌تری برای تعامل و همکاری در اختیار داشته باشد تا بتواند تاثیرگذارتر از گذشته عمل کند.
 
اعضای سازمان نصر کشور نیز همانگونه که تا به امروز از یک سو برای بهره وری حداکثری از بستر فناوری اطلاعات و ارتباطات تمام توان خود را به کار گرفته و از سوی دیگر سربازان خط مقدم جنگ سایبری بوده اند، اکنون نیز برای تقویت و توسعه اقتصادی کشور با تکیه بر صنعت فاوا آمادگی خود را اعلام می‌دارند و امید است این حوزه حیاتی، در برنامه ریزی های دولت سیزدهم مورد توجه جدی قرار گیرد.
 
بخش خصوصی و به طور خاص، سازمان نصر کشور از حاکمیت، دولت سیزدهم و وزیر آینده فناوری اطلاعات و ارتباطات انتظار دارد تا بستری برای تعامل دوسویه و همراهی بیش از پیش در این زمینه فراهم شود.
 
به اذعان همه کارشناسان و متخصصان، سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور، مجموعه‌ای کلیدی و کارآمد برای ایجاد تعامل همه جانبه در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات است و می‌تواند به خوبی رویکردهای مدنظر حاکمیت، نیازهای دولت و مطالبه بخش خصوصی را با اتکا به توان متخصصان و کارشناسان فراهم آورد.
 
بدون تردید حرکت به سمت تحول دیجیتال بدون شکل گیری تعامل و فضایی توأم با همسویی، امکان پذیر نخواهد بود. لذا بزرگترین انتظار و خواسته از حاکمیت، دولت و همچنین وزیر آینده فناوری اطلاعات و ارتباطات این است که با ایجاد فضایی همگون و همسو در حوزه فاوا، حرکت کشور به سمت تحول دیجیتال را سرعت بخشند و آینده‌ای روشن را برای ایران و ایرانیان عزیز رقم بزنند.
 
سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور با تجلیل از غیرت و قدرشناسی ملت شریف ایران، با تمام توان برای ساختن ایران قوی و موفقیت دولت همراه و همگام خواهد بود.»

​​