تلفن همراه

تیک تاک با قابلیت Jump ویدیوها را به اپ‌های شخص ثالث وصل می‌کند

منبع: دیجیاتو
 
محتواسازان تیک تاک دیگر لازم نیست لینک‌های مدنظر خود را در بخش بیو قرار دهند، چون این شبکه اجتماعی امروز قابلیتی به‌نام «Jump» را معرفی کرده که روش جدیدی را برای ایجاد تعامل میان ویدیوها و ابزارهای شخص ثالث فراهم می‌کند.
 
قابلیت جدیدی که به اپلیکیشن تیک تاک اضافه شده، اجازه می‌دهد تا مثلا مواد اولیه یک ویدیوی آشپزی از طریق اپلیکیشن Whisk نمایش داده شوند. همچنین، می‌توان با اپ Quizlet کوییز ساخت یا با اپ Breathwrk تمرینات تنفس را به ویدیوهای تیک تاک وصل کرد.
 
این شرکت قبلا در ماه فوریه قابلیت Jump را آزمایش کرده بود و حالا همه کاربران می‌توانند از آن استفاده کنند. البته فعلا فقط گروه منتخبی از محتواسازن قادرند از Jump در محتواهای خود بهره بگیرند. از دیگر پلتفرم‌هایی که می‌توانند در Jump استفاده شوند باید به ویکی‌پدیا، StatMuse و Tabelog اشاره کنیم. سرویس‌های دیگری مثل Buzzfeed ،IRL و WATCHA هم در هفته‌های آینده تحت پشتیبانی قرار می‌گیرند.
 
نزدیک‌ترین رقیب به قابلیت Jump تیک تاک ویژگی Minis در اسنپ‌چت است که در واقع مینی اپلیکیشن‌هایی را در اختیار شما قرار می‌دهد تا مثلا با آن‌ها بلیت سینما بخرید یا تمرینات یوگا انجام دهید. پیام‌رسان چینی ویچت هم ویژگی مشابهی دارد که قابلیت‌های متنوعی را به واسطه مینی اپلیکیشن‌ها در اختیار شما قرار می‌دهد.
 
 
«شان کیم»، مدیر محصول تیک تاک در یک بیانیه خبری درباره قابلیت Jump گفت:
 
«تیک تاک به مقصدی برای سرگرمی و آموزش تبدیل شده است. ما از طریق تیک تاک جامپ اصطلاحا «گام آخر» سفر اکتشافی کاربران را ایجاد و کمک می‌کنیم که تحرک و تعامل عمیق‌تر در داخل و خارج از پلتفرم‌مان به وجود بیاید.»
 
این احتمال داده می‌شود که در آینده از قابلیت جامپ برای فروش محصولاتی استفاده شود که در ویدیوهای تیک تاک وجود دارند. فروشگاه زنجیره‌ای والمارت در ماه دسامبر ۲۰۲۰ برای اولین بار خرید ویدیویی را در تیک تاک آغاز کرد. با این حال، در حال حاضر به نظر می‌رسد که ویژگی جامپ فقط برای بهبود تجربه کاربری و تعمیق رابطه تیک تاک با شرکت‌های شخص ثالث توسعه پیدا کرده است.

​​