اپراتورها

تلفن همراه

June 29, 2021
12:01 سه شنبه، 8ام تیرماه 1400
کد خبر: 125849

تماس تلفنی در ۱۰۹ کیلومتر دیگر از جاده‌های فارس برقرار شد

 
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس گفت:‌ با احداث و راه‌اندازی سایت‌های جدید جاده‌ای طی یکسال گذشته، ۱۰۹ کیلومتر دیگر از جاده‌های استان فارس به امکانات مورد نیاز برای ارتباط همراه در قالب تماس و اینترنت تجهیز شد.
 
مهرداد سهرابی با اشاره به رهاوردهای سفرهای خرداد و اسفند ۱۳۹۹ و تیرماه ۱۴۰۰ محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به استان فارس گفت:‌ طی یک سال گذشته و پس از سفر خردادماه ۱۳۹۹ وزیر ارتباطات به استان فارس، با وجود دشواری‌های فرارو در زمینه تامین منابع اعتباری طرح‌های دولت،‌ با حمایت‌های استانداری و همکاری دستگاه های اجرایی و در جهت تکمیل پوشش ارتباطات سیار جاده ای، پوشش جاده ای استان با احداث ۱۰ سایت جدید شامل ۶ سایت همراه اول و چهار سایت ایرانسل به میزان ۱۰۹ کیلومتر افزوده شده است.
مدیرکل ارتباطات وفناوری اطلاعات استان فارس یادآور شد: استان فارس چهارمین استان کشور از لحاظ پهناوری و جمعیت است و ۳۰ درصد جمعیت استان ساکن روستاها هستند و دسترسی به شبکه تلفن همراه برای ۹۹ درصد روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان فراهم شده است.
وی افزود: دسترسی روستاهای بالای ۲۰ خانوار استان فارس به شبکه ملی اطلاعات در یکسال گذشته با ۱۷ درصد رشد از ۷۳ درصد به ۹۰ درصد افزایش یافته است.
سهرابی خاطرنشان کرد: از فروردین ۹۹ تاکنون ۲۲۸ سایت همراه اول در استان ایجاد و ارتقا یافته است که زمینه دسترسی ۳۶۶ روستا را به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت پرسرعت فراهم کرده است و ۱۸ سایت نیز در این مدت توسط ایرانسل در استان ایجاد و ارتقا یافته است که ۳۹ روستا را تحت پوشش شبکه ملی اطلاعات و اینترنت پرسرعت قرار داده است.
مدیرکل ارتباطات وفناوری اطلاعات استان فارس افزود: برای توسعه تلفن ثابت در استان ۱۵۰ طرح با ظرفیت ۲۲ هزار و ۷۳۶ مشترک اجرا که تاکنون خط تلفن ۶ هزار و ۱۳۹ مشترک دایر شده است.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس همچنین گفت: با اقدامات توسعه ای وزارت ارتباطات در راستای کاهش شکاف دیجیتالی، هم اکنون یک میلیون و ۳۵۴ هزار و ۷۶۷ نفر معادل ۹۷ درصد جمعیت روستایی استان فارس به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت پرسرعت دسترسی دارند و تنها ۴۳ هزار نفر جمعیت روستایی استان فاقد اینترنت پرسرعت هستند که مبلغ ۱۵۰ میلیارد تومان مورد نیاز برای پوشش اینترنت سه درصد جمعیت روستایی باقیمانده در استان نیز با دستور وزیر ارتباطات تخصیص یافته است و در آینده نزدیک، شاهد پوشش ۱۰۰ درصدی اینترنت پرسرعت در روستاهای استان خواهیم بود.
 
طرح‌های ارتباطی استان فارس دوشنبه هفتم تیرماه ۱۴۰۰ در سفر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به بهره‌برداری رسید.
در این آیین اعلام شد: پوشش اینترنت روستایی در فارس به ۹۷ درصد رسید.
  • مشترک شوید!

    برای عضویت در خبرنامه روزانه ایستنا؛ نشانی پست الکترونیکی خود را در فرم زیر وارد نمایید. پس از آن به صورت خودکار ایمیلی به نشانی شما ارسال میشود، برای تکمیل عضویت خود و تایید صحت نشانی پست الکترونیک وارد شده، می بایست بر روی لینکی که در این ایمیل برایتان ارسال شده کلیک نمایید. پس از آن پیامی مبنی بر تکمیل عضویت شما در خبرنامه روزانه ایستنا نمایش داده میشود.

    با عضویت در خبرنامه پیامکی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) به طور روزانه آخرین اخبار، گزارشها و تحلیل های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات را در هر لحظه و هر کجا از طریق پیام کوتاه دریافت خواهید کرد. برای عضویت در این خبرنامه، مشترکین سیمکارت های همراه اول لازم است عبارت 150 را به شماره 201464 و مشترکین سیمکارت های ایرانسل عبارت ozv ictn را به شماره ۸۲۸۲ ارسال کنند. دریافت موفق هر بسته خبری که محتوی پیامکی با حجم ۵پیامک بوده و ۴ تا ۶ عنوان خبری را شامل میشود، ۳۵۰ ریال برای مشترک هزینه در بردارد که در صورتحساب ارسالی از سوی اپراتور مربوطه محاسبه و از اعتبار موجود در حساب مشترکین سیمکارت های دائمی کسر میشود. بخشی از این درآمد این سرویس از سوی اپراتور میزبان شما به ایستنا پرداخت میشود. مشترکین در هر لحظه براساس دستورالعمل اعلامی در پایان هر بسته خبری قادر خواهند بود اشتراک خود را در این سرویس لغو کنند. هزینه دریافت هر بسته خبری برای مشترکین صرفا ۳۵۰ ریال خواهد بود و این هزینه برای مشترکین در حال استفاده از خدمات رومینگ بین الملل اپراتورهای همراه اول و ایرانسل هم هزینه اضافه ای در بر نخواهد داشت.