تلفن همراه

لینکدین لو رفتن اطلاعات 700 میلیون کاربر خود را رد کرد

منبع: همکاران سیستم
لینکدین به عنوان محبوب‌ترین شبکه اجتماعی کاریابی جهان با بیان اینکه اطلاعات کاربران خصوصی آن در معرض دید عموم قرار نگرفته، هرگونه سوءاستفاده از داده‌های مربوط به 700 میلیون کاربر خود در جریان عملیات هکری اخیر را انکار کرد.
 
براساس گزارش مرکز «رستورپرایویسی»، گروهی از هکرها در تاریخ 22 ژوئن یعنی حدود یک هفته قبل ادعا کردند که اطلاعات لینکدین را برای فروش در اختیار دارند.
 
در این گزارش همچنین آمده که این داده‌ها نام‌های کامل، شماره تلفن‌ها، آدرس‌های فیزیکی، آدرس‌های ایمیل، نام کاربری URL، شناسه کاربری لینکدین، سوابق موقعیت جغرافیایی، جنسیت، حساب‌های دیگر رسانه‌های اجتماعی، سایر نام‌های کاربری، تجارب شخصی یا شغلی و پیش‌‌زمینه کاری افراد را شامل می‌شوند.
 
لینکدین روی سایت اینترنتی خود اعلام کرد: «گروه‌های ما مجموعه‌ای از داده‌های ادعا شده لینکدین را که برای فروش ارسال شده مورد تحقیق قرار دادند. ما می‌خواهیم به صورت کاملا شفاف اعلام کنیم که این موارد به عنوان نقض داده محسوب نمی‌شود و هیچ‌گونه اطلاعات خصوصی اعضای لینکدین فاش نشده است».
 
در ادامه این بیانیه آمده است: «تحقیقات اولیه ما نشان می‌دهد که این داده‌ها از لینکدین و سایر وبسایت‌های مختلف حذف شده‌اند و همان داده‌های گزارش شده در اوایل سال جاری و در به‌روزرسانی امنیتی آوریل 2021 را شامل می‌شود».
 
شبکه اجتماعی لینکدین بیانیه خود را به همراه پیوندی به صفحه‌ای که در آن نرم‌افزارها و برنامه‌های افزودنی ممنوع را فهرست کرده، منتشر کرد و توضیح داد اجازه استفاده از هرگونه نرم‌افزار شخص ثالث از جمله افزونه‌های مخصوص مرورگرها، برنامه‌های اضافه شده به مرورگر، بات‌ها و بدافزارها را نمی‌دهد.

​​