تلفن همراه

5 میلیارد کاربر 5G تا سال 2026

منبع: همکاران سیستم
پیش‌بینی می‌شود تعداد مشترکان نسل پنجم شبکه‌های مخابراتی و ارتباطی موسوم به 5G در سراسر جهان تا پایان سال جاری میلادی از 580 میلیون نفر فراتر رود و در سال 2026 میلیادی به بیش از 3.5 میلیارد نفر برسد.
 
چین همچنان از نظر پوشش سطح بیشتری از تعداد مشترکان در جهان پیشتاز است و براساس گمانه‌زنی‌های صورت گرفته قرار است در پایان سال 2026 میلادی بیش از 1.17 میلیارد نفر از مردم این کشور به خدمات 5G دسترسی داشته باشند.
 
جدیدترین گزارش شرکت اریکسون از بازار موبایلی جهان نشان می‌دهد نسل بعدی فناوری‌های ارتباطی و مخابراتی در شرف تبدیل شدن به سریع‌ترین پلتفرم پذیرفته شده در جهان است و روزانه یک میلیون نفر به مجموع کاربران جهانی تحت پوشش خدمات 5G اضافه می‌شود.
 
پیش از این گفته می‌شد شبکه مخابراتی 5G طی دو سال زودتر از زمان‌بندی که شبکه 4G LTE به آن دست یافت بتواند یک میلیارد مشترک را تحت پوشش قرار دهد.
 
این پیش‌بینی در جریان سرمایه‌گذاری‌های چین روی شبکه 5G صورت گرفت و همچنین دسترسی سریع‌تر و مقرون به صرفه بودن دستگاه‌های تجاری برای دریافت خدمات 5G کارشناسان را به این نتیجه سوق داد. در حال حاضر بیش از 300 مدل گوشی هوشمند در جهان امکان دریافت خدمات 5G را برای کاربران فراهم می‌کنند.
 
به گفته اریکسون، تعداد مشترکان شبکه ارتباطی و مخابراتی 5G با دستگاه‌های مجهز به گیرنده خدمات 5G در فصل نخست سال 2021 میلادی رشد 70 درصدی را تجربه کرد. در این میان گفته شد پایان سال 2026 میلادی خدمات 5G بیش از 60 درصد مردم جهان را تحت پوشش قرار خواهد داد.
 

​​