تلفن همراه

می میکس ۴ شیائومی احتمالا با دوربین زیر نمایشگر از راه می‌رسد

منبع: دیجیاتو
 
به نظر می‌رسد شیائومی سرانجام قصد دارد از اولین گوشی خود با فناوری دوربین زیر نمایشگر رونمایی کند. طبق گفته منابع آگاه حوزه تکنولوژی، احتمالا می میکس ۴ که از دوربین زیر نمایشگر کاملا نامرئی بهره می‌برد.
 
شیائومی برای چندین سال روی فناوری دوربین زیر نمایشگر کار می‌کند اما هنوز هیچ کدام از گوشی‌های خود را با استفاده از این فناوری عرضه نکرده است. «می ۱۰ اولترا» قرار بود اولین گوشی شیائومی با دوربین زیر نمایشگر باشد اما چنین چیزی برای این گوشی و «می ۱۱ اولترا» اتفاق نیفتاد. اما اکنون به گفته Ice Universe شیائومی سرانجام متوجه شده است که چگونه دوربین زیر نمایشگر را به صورت کامل مخفی کند و احتمالا گوشی می میکس ۴ اولین دستگاه آن‌ها با این فناوری باشد. طبق این گزارش، زمانی که کاربران از دوربین گوشی خود استفاده نمی‌کنند، با چشم غیر مسلح نمی‌توان موقعیت آن را تشخیص داد.
 
 
HoiINDI رندرهایی را از پنل پشتی دستگاه به اشتراک گذاشته است که نمایشگر ثانویه کنار ماژول دوربین اصلی آن را نشان می‌دهد و البته به نظر می‌رسد نمایشگر ثانویه این گوشی تاحدی از نمایشگر می ۱۱ اولترا بزرگ‌تر است.
 
شیائومی ممکن است تا آخر تابستان از گوشی می میکس ۴ در کنار رابط کاربری MIUI 13 رونمایی کند. انتظار می‌رود این موبایل جدید به همراه چیپست کوالکام اسنپدراگون ۸۸۸ و باتری ۴۵۰۰ میلی آمپر ساعتی با پشتیبانی از شارژ سریع سیمی ۱۲۰ وات عرضه شود. همچنین پیش از این گزارش شده بود که گوشی می میکس ۴ فقط در یک نسخه وارد بازار می‌شود که دارای سنسور دوربین زیر نمایشگر است و قیمت این گوشی از می ۱۱ اولترا نیز بیشتر خواهد بود.
 
هنوز برای نتیجه‌گیری درباره مشخصات فنی می میکس ۴ زود است و نمی‌توانیم با قطعیت در مورد مشخصات آن صحبت کنیم. اما به نظر می‌رسد در هفته‌های پیش رو گزارش‌های بیشتری درباره می میکس بعدی منتشر شود. همچنین طرح مفهومی جدیدی که از می ۱۲ شیائومی به اشتراک گذاشته شده بود، طراحی گوشی دیگر این شرکت را با دوربین زیر نمایشگر مشخص می‌کرد.

​​