فناوری اطلاعات

اپل بزرگ‌ترین مشتری پلتفرم ابری گوگل معرفی شد

منبع: همکاران سیستم
از سال 2016 میلادی تاکنون اپل یکی از مشتریان خدمات پردازش ابری Cluod گوگل محسوب می‌شود. در سال 2018 میلادی این کمپانی از طریق راهنمای امنیتی سیستم عامل موبایلی iOS تایید کرد که مشتری شرکت گوگل است.
 
اپل در این خصوص توضیح داد که قسمت‌هایی از اطلاعات رمزگذاری شده در خدمات iCluod را با استفاده از سرویس‌ ذخیره‌سازی دیگر شرکت‌ها از جمله S3 و پلتفرم پردازش ابری Cluod گوگل ارائه می‌کند.
 
گزارش‌هایی که این هفته منتشر شده نشان داد شرکت اپل درصدد است طی سال جاری هزینه‌ای بالغ بر 300 میلیون دلار پرداخت کند تا به صورت گسترده‌تر از خدمات ذخیره‌سازی داده روی فضای پردازش ابری گوگل بهره ببرد که این رقم نسبت به سال 2020 میلادی افزایش 50 درصدی را نشان می‌دهد.
 
گزارش شده که این شرکت سال گذشته 470 پتابایت اطلاعات را در پلتفرم پردازش ابری گوگل ذخیره کرد که تقریبا به همان میزان اطلاعات توسط دیگر مشتری بزرگ گوگل یعنی شرکت ByteDance به عنوان شرکت مادر تیک‌تاک داده روی پلتفرم ابری گوگل ذخیره شد تا بر این اساس مجموع داده‌های موجود در پلتفرم پردازش ابری گوگل به بیش از 8 اگزابایت برسد.
 
شرکت اپل هم اکنون به عنوان بزرگ‌ترین مشتری پلتفرم پردازش ابری گوگل معرفی شده و سایر مشتریان این مرکز در مقایسه با اپل بسیار کوچک‌تر هستند و کارمندان گوگل به اصطلاح داخلی خود از شرکت اپل با عنوان Bigfoot یاد می‌کنند.
 
اسپاتیفای سومین مشتری بزرگ گوگل محسوب می‌شود که 460 پتابایت از اطلاعات خود را روی پلتفرم ابری گوگل ذخیره کرده و توئیتر به عنوان چهارمین مشتری بزرگ در این لیست 315 پتابایت از اطلاعات خود را در این فضا نگهداری می‌کند. شبکه اجتماعی اسنپچت هم به عنوان پنجمین مشتری با 275 پتابایت اطلاعات قرار دارد.

​​