فناوری اطلاعات

تفاهم ساترا و رگولاتور کاتالونیا در حوزه کودک و سواد رسانه

 
سیاستگذاران حوزه رگولاتوری صوت و تصویر فضای مجازی ایران و کاتالونیا برای همکاری در حوزه کودک و سواد رسانه به تفاهم رسیدند.
 
به گزارش روابط عمومی ساترا،  محمدصادق امامیان، رئیس سازمان تنظیم مقررات رسانه‌های صوت و تصویر فراگیر (ساترا) و راجر لوپاخر، رئیس شورای صوت و تصویر کاتالونیا در خصوص انجام همکاری‌های دو رگولاتور در حوزه کودک و سواد رسانه‌ای تفاهم کردند. در این دیدار دو طرف درباره تنظیم‌گری سرویس‌ها و پلتفرم‌های صوتی و تصویری، انواع مجوزدهی، برنامه‌های هر دو سازمان در خصوص سواد رسانه‌ای، حمایت از کودکان و بحث تکثرگرایی در رسانه‌ها به بحث و تبادل نظر پرداختند.
 
از جمله‌ بخش‌های مهم دیگر این دیدار، تفاهم در خصوص نحوه تنظیم‌گری پلتفرم‌های بین‌المللی قدرتمند، حمایت از تولید محتوای بومی و سهم رسانه‌های آنها همچنین تنظیم بازار و پایداری رسانه‌های بومی و ملی کشور است.
 
در این جلسه همچنین علاوه بر ادامه همکاری‌های دو سازمان، مقرر شد رئیس شورای صوت و تصویر کاتالونیا طی جلسه‌ای آنلاین به ارائه برنامه‌ها و اهداف این سازمان برای سال جاری در خصوص مسائلی همچون حمایت از کودکان، تبلیغات، تکثرگرایی سیاسی، اجتماعی و فرهنگی و سرویس‌های پخش عمومی بپردازد و زمینه‌های گسترش روابط پیگیری شود.
 

​​