تلفن همراه

سامسونگ مشکلات مربوط به واتس‌اپ در Dual Messenger را برطرف می‌کند

منبع: دیجیاتو
 
برخی کاربران هنگام استفاده از ویژگی «Dual Messenger» سامسونگ در واتس‌اپ با مشکلات مختلفی برای ارسال یا باز کردن فایل‌ها روبرو هستند و اکنون این شرکت اعلام کرده قصد دارد این مشکلات را در آپدیت نرم افزاری برطرف کند و راهکاری را برای رفع موقتی مشکل ارائه داده است.
 
ویژگی Dual Messenger که حدود چهار سال قبل از سوی کره‌ای‌ها معرفی شد، به کاربران اجازه می‌دهد تا دو نسخه از پیام رسان‌های مختلف را بتوانند روی دستگاه خود نصب کنند. برای مثال کاربران از طریق این ویژگی می‌توانند همزمان دو نسخه واتس‌اپ یا دو نسخه اسنپ‌چت روی موبایل خود داشته باشند.
 
اما همان‌طور که گفته شد برخی کاربران موبایل‌های گلکسی سامسونگ هنگام استفاده از این قابلیت یا مشکلات متعددی روبرو هستند و گاهی اوقات قادر به ارسال فایل‌های ذخیره شده روی موبایل از طریق پیام‌رسان واتس‌اپ نیستند و در برخی مواقع نیز نمی‌توانند فایل‌های دریافت شده در واتساپ را به راحتی باز کنند. این مشکل در نسخه ۲.۲۱.۱۰.۱۶ (یا بالاتر) واتس‌اپ وجود دارد. سامسونگ از طریق یکی از انجمن‌های خود اعلام کرده که در آینده نزدیک با به روزرسانی نرم افزاری این مشکل را برطرف خواهد کرد.

تا زمان انتشار آپدیت جدید، سامسونگ توصیه می‌کند تا با باز کردن گالری یا قسمت My Files، فایل مربوطه را انتخاب کرده و از طریق واتس‌اپ به اشتراک بگذارید. برای باز کردن فایل‌های دریافتی نیز سامسونگ پیشنهاد می‌کند که کاربران ابتدا فایل مربوطه را به اولین حساب کاربری واتس‌اپ خود ارسال کرده و از آن طریق فایل مربوطه را باز کنند. این راهکار در قالب نکته در دسترس کاربران قرار داده شده تا بتوانند از اطلاعات آن برای رفع مشکل خود استفاده کنند.
 
باید دید سامسونگ چه زمانی آپدیت نرم افزاری مرتبط با رفع این مشکل برای واتس‌اپ را منتشر خواهد کرد و آیا تا آن زمان کاربران می‌توانند از طریق راهکار پیشنهادی مشکلات مربوطه را برطرف کنند یا خیر.

​​