فناوری اطلاعات

تلاش برای جذب متخصصان آی‌تی بالای 50 سال

منبع: همکاران سیستم
در یک مطالعه جدید مشخص شد تقاضای مجدد افرای بالای 50 سال برای فعالیت در بخش فناوری می‌توانند بیش از 119 هزار متخصص آی‌تی جدید را به نیروی کاری انگلستان اضافه کند و این اقدام گام مهمی در جهت رفع شکاف مهارت‌های دیجیتالی محسوب می‌شود.
 
مطالعاتی که BCS به عنوان موسسه ویژه تحقیقات کاریابی در بخش فناوری به تازگی به اتمام رسانده نشان می‌دهد که در سال 2020 میلادی بیش از 13 هزار متخصص فناوری بیکار بالای 50 سال در کشور انگلستان حضور داشته‌اند.
 
در عین حال به طور همزمان گفته شد در حالی که 31 درصد نیروی کار این کشور بیش از 50 سال دارند، تنها 22 درصد افرادی که در موقعیت‌های شغلی مرتبط با فناوری اطلاعات فعالیت می‌کنند در گروه سنی بالای 50 سال طبقه‌بندی می‌شوند.
 
اگر شاخص فعالیت در بخش آی‌تی را با شاخص مربوطه برای نیروی کار یکسان بدانیم، در مجموع می‌توان گفت 119 هزار متخصص آی‌تی بالای 50 سال در انگلیس و در مجموع 480 هزار نیروی کار بالای 50 سال در این کشور حضور دارند که در صورت پیوستن به کسب‌وکارها، مشکلات فراوانی را برطرف می‌کنند.
 
این مرکز تحقیقاتی اظهار داشت کمبود افراد مسن در زمینه فناوری اطلاعات مسئله مهمی است که نشان می‌دهد این گروه نیاز به تجدید قوا دارند تا بار دیگر فعالیت کاری خود را در حوزه آی‌تی آغاز کنند. به ویژه پس از اتمام همه‌گیری ویروس کرونا این اقدام می‌تواند بسیار مهم تلقی شود.
 

​​