تلفن همراه

واتساپ ظاهرا روی توسعه راهکاری برای انتقال چت‌ها از iOS به اندروید کار می‌کند

منبع: دیجیاتو
 
واتساپ قصد دارد با ارائه راهکاری جدید،‌ امکان انتقال چت‌ها از سیستم عامل iOS به اندروید را در اختیار کاربران این پیام رسان محبوب قرار دهد.
 
بر اساس گزارش‌های ارائه شده از سوی WABetaInfo واتساپ در حال توسعه راهکار جدیدی است که به موجب آن کاربران بتوانند تاریخچه چت‌های خود را از سیستم عامل iOS به اندروید منتقل کنند. با این وجود به نظر می‌رسد یکی از بزرگترین مشکلات سرویس پیام‌رسانی متعلق به فیسبوک (انتقال نسخه پشتیبان پیام‌های کاربران بین گوشی‌های آیفون و اندروید) در حال برطرف شدن است. همچنین جزئیات ویژگی در حال توسعه این اپلیکیشن حداقل از اوایل سال جاری در آن ظاهر شده است.
 
 
تصاویر به اشتراک گذاشته شده از سوی WABetaInfo گزینه جدید «انتقال چت‌ها به اندروید» را در نسخه iOS اپلیکیشن واتساپ نشان می‌دهد. تصویر دوم نیز صفحه‌ای را نشان می‌دهد که از کاربران می‌خواهد قفل آیفون خود را برای انجام این انتقال باز نگه‌ دارند. تاکنون اکثر شواهد به ویژگی انتقال از iOS به اندروید اشاره دارند، اما این منبع خبری در گزارش‌های قبلی خود عنوان کرده بود که انتقال از اندروید به iOS نیز امکان پذیر است.
 
به نقل از XDA Developers، ابزار انتقال جدید واتساپ می‌تواند بخشی از اپلیکیشن «انتقال به اندروید» در iOS باشد که هم اکنون توسط گوگل در حال توسعه است. درست مانند اپلیکیشن «Move to iOS» که برای انتقال کاربران از اندروید به iOS کاربرد دارد، اپلیکیشن انتقال به اندروید نیز می‌تواند پروسه انتقال به سیستم عامل گوگل را آسان‌تر کند. طبق گفته همین منبع، کد موجود در اپلیکیشن گوگل نشان می‌دهد که احتمال ادغام‌سازی آن با ابزار انتقال ناشناخته واتساپ نیز وجود دارد.
 
اخبار مربوط به انتقال چت‌ها واتساپ در حالی منتشر شده است که این اپلیکیشن پیام‌رسان محبوب در حال آزمایش ویژگی پشتیبانی از چند دستگاه خود است که به کاربران اجازه می‌دهد برای دسترسی به مکالمات خود از چندین دستگاه مختلف استفاده کنند. علاوه بر این، اعلام شده است که واتساپ به روش دیگری برای انتقال بین شماره‌های کاربران مجهز خواهد شد که البته هنوز مشخص نیست این ویژگی‌ها از چه زمانی ممکن است در دسترس کاربران قرار بگیرند.

​​