تلفن همراه

تعداد کاربران سیستم عامل هارمونی ۲ هواوی از مرز ۴۰ میلیون کاربر گذشت

منبع: دیجیاتو
 
از زمان معرفی سیستم عامل اختصاصی هارمونی ۲ هواوی حدود دو ماه می‌گذرد و طبق اعلام رسمی شرکت این سیستم عامل در حال حاضر روی بیش از ۴۰ میلیون دستگاه نصب شده است.
 
از زمانی که هواوی سیستم عامل اختصاصی خود یعنی هارمونی را برای گوشی‌های سال ۲۰۱۹ خود راه‌اندازی کرد، به توسعه آن ادامه داده است. در خرداد ماه هواوی هارمونی ۲.۰  را نیز معرفی کرد و آن را در دسترس بسیاری از دستگاه‌های خود قرار داد. اکنون هواوی به صورت رسمی اعلام کرد که سیستم عامل هارمونی ۲ روی بیش از ۴۰ میلیون دستگاه نصب شده است.

پیش از هر چیز باید عنوان کرد که سیستم عامل اختصاصی هواوی یک هفته پس از راه‌اندازی روی بیش از ۱۰ میلیون دستگاه اجرا می‌شد. پس از آن اعلام شد که طی یک ماه بیش از ۲۵ میلیون گوشی هواوی دیگر نیز از این سیستم عامل بهره می‌برند. اکنون، پیشرفت ۴۰ میلیونی این سیستم عامل اختصاصی، هواوی را در بازار پلتفرم‌های موبایلی موقعیت‌های بالاتری قرار می‌دهد.
 
با این وجود، به نظر می‌رسد که سیستم عامل هارمونی به صورت پایاپای با سایر پلتفرم‌ها مانند اندروید رقابت می‌کند. همچنین این شرکت چینی اخیرا اجزای منبع باز را به سیستم عامل خود اضافه کرد است و اکنون بیش از ۴۰۰ جز را شامل می‌شود.
 
علاوه بر این، هواوی انتظار دارد که سیستم عامل هارمونی ۲.۰ را در دسترس تمام گوشی‌های موبایل خود قرار دهد. برخی از گوشی‌های برتر این شرکت که بروزرسانی مربوط به سیستم عامل آن را دریافت خواهند کرد شامل سری «میت ۴۰» و «P40» و گوشی‌های «نوآ۸»، «میت X2» و «میت پد پرو» می‌شود.
 
همچنین هواوی روز گذشته از گوشی‌های پرچمدار سری P50 خود نیز با سیستم عامل هارمونی ۲ رونمایی کرد. این گوشی‌ها که شامل نسخه پایه P50 و P50 پرو می‌شود از پردازنده اسنپدراگون ۸۸۸ ۴G که به صورت اختصاصی برای هواوی ساخته شده، بهره می‌برند. همچنین نسخه دیگری از گوشی P50 پرو با پردازنده کرین ۹۰۰۰ در دسترس مصرف‌کنندگان قرار می‌گیرد.

​​